REKLAMA
Lucas Tour

Te drogi wyremontuje powiat w 2015 roku. Decyzja w sprawie laryngologii po analizie sytuacji finansowej szpitala

SANOK / PODKARPACIE. Sześć inwestycji drogowych zrealizuje powiat sanocki w 2015 roku. Mimo trudnej sytuacji finansowej, planowane są kolejne, związane nie tylko z infrastrukturą drogową. Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej szpitala władze podejmą natomiast decyzję w sprawie przeniesienia laryngologii.

W 2015 roku powiat zamierza wyremontować następujące odcinki:

Zarszyn – Odrzechowa, 5 km, 80 m chodnika – 2 mln zł – dofinansowanie 50%,

Międzybrodzie – Dębna, 4km – 2,5 mln zł – dofinansowanie 80%,

Liszna – zjazd w kierunku Sanu, 2km – 1 mln zł – dofinansowanie 80%,

Strachocina (droga Humniska – Górki), 1 km – 0,5 mln zł – dofinansowanie 80%,

Liszna – osuwisko, 100 m – przygotowanie projektu, realizacja w 2016 roku – dofinansowanie 100%,

Dębna – osuwisko, 100 m – przygotowanie projektu, realizacja w 2016 roku – dofinansowanie 100%.

Staramy się o pozyskanie środków zewnętrznych, które pozwoliłyby na realizację kolejnych inwestycji, nie tylko drogowych. Istnieje potrzeba termomodernizacji Zespołu Szkół nr 4 czy Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji. Nie rezygnujemy również z wykonania remontów sal gimnastycznych w szkołach – zaznacza Michał Cyran, naczelnik wydziału Inwestycji i Dróg w Starostwie Powiatowym w Sanoku.

Od wielu lat, w gronie najważniejszych inwestycji powiatowych jednym tchem wymienia się przeniesienie oddziału laryngologicznego ze starego szpitala.

W projekcie budżetu przygotowanym przez poprzednie władze nie ma żadnych środków przewidzianych na realizację tej inwestycji. Jeżeli sytuacja finansowa powiatu nie ulegnie zmianie, nie będziemy w stanie zabezpieczyć odpowiednich środków na wkład własny, który musiałby wynieść około 1,5 mln zł – mówi Roman Konieczny, starosta sanocki i dodaje: – Niezbędne jest przeprowadzenie gruntownej analizy kondycji finansowej szpitala. Może się bowiem okazać, że problem laryngologii nie jest największym w sanockiej lecznicy, a jest nim bieżące funkcjonowanie.

23-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)