REKLAMA

Termin wyborów w Rzeszowie. Minister zdrowia odpowiada

RZESZÓW / PODKARPACIE. Obecnie przedterminowe wybory na urząd prezydenta Rzeszowa są zarządzone na 9 maja. Jaka jest obecna rekomendacja ministra zdrowia w tej sprawie?

EzgHVTiWYAEkn1t

Foto: KPRM / Twitter

Tadeusz Ferenc o rezygnacji ze stanowiska prezydenta Rzeszowa poinformował oficjalnie w środę 10 lutego. Jeszcze tego samego dnia decyzja Tadeusza Ferenca trafiła do rzeszowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

17 lutego Sędzia Marcin Dudzik, Komisarz Wyborczy w Rzeszowie, wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Uprawomocniło się ono po 7 dniach, czyli 24 lutego. Do tego czasu Tadeusz Ferenc, zgodnie z prawem, mógł zaskarżyć postanowienie w terminie do 7 dni od dnia jego doręczenia.

W sobotę 13 marca zaczęło obowiązywać rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów prezydenta miasta Rzeszowa. Według niego wybory odbędą się 9 maja.

 

Podczas odbywającej się w środę 21 kwietnia konferencji dotyczącej obostrzeń minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o rekomendację w związku z organizacją wyborów na prezydenta Rzeszowa oraz o to, czy można już dziś stwierdzić, że wybory te odbędą się w terminie.

Na razie toczy się dyskusja. Tutaj nie ma jeszcze podjętej żadnej decyzji, jeśli chodzi o odroczenie – odpowiedział w dwóch zdaniach Adam Niedzielski.

 

Źródło: red., KPRM / Facebook

21-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)