REKLAMA

Tomasz Poręba o rozwoju Polski Wschodniej. Czy droga S19 będzie sfinansowana ze środków UE? (ZDJĘCIA)

Europoseł Tomasz Poręba spotkał się z komisarz ds. transportu Violetą Bulc. Podczas rozmowy omawiano przede wszystkim kwestie związane z możliwością dofinansowania ze środków unijnych drogi S19.

Podczas spotkania wiceprzewodniczący Komisji Transportu i Turystyki poruszył przede wszystkim sprawę dofinansowania odcinka drogi S19 z Rzeszowa do Barwinka z funduszu „Łącząc Europę”.

Ważnym atutem jest tu także wydana niedawno pozytywna ocena środowiskowa dla tego projektu. Komisja zawsze bardzo zwraca uwagę na ten element, dlatego bardzo liczę na wsparcie Pani Komisarz – mówił podczas spotkania europoseł PiS Tomasz Poręba.

foto1

Tomasz Poręba przypomniał podczas rozmowy, że na dużą część odcinka Lublin-Rzeszów, który znalazł się w tzw. sieci bazowej TENT, rozpisane są już przetargi. Odcinek Rzeszów-Babica został uwzględniony w kontrakcie terytorialnym przez władze województwa i również tam rozpoczną się wkrótce prace. Poręba przekonywał, że budowa tej drogi będzie oznaczała nie tylko poprawę dostępności komunikacyjnej Polski Wschodniej, ale także przyspieszenie rozwoju wschodniej flanki UE, w tym napływ inwestycji, poprawę bezpieczeństwa oraz wzrost przedsiębiorczości.

Komisarz Bulc zgodziła się z tym argumentami i wskazała możliwe aktualnie sposoby finansowania – mówi Poręba.

W czasie spotkania komisarz Bulc poinformowała m.in. o możliwości zastosowania niewykorzystanych dotąd możliwości takich jak środki z koperty spójności w ramach drugiego przetargu z instrumentu Łącząc Europę. Ważność koperty dla państw objętych polityką spójności planowo wygasa w 2016 roku, a kolejny przetarg zostanie ogłoszony w 2017 lub 2018 roku.

Pani komisarz dała wyraźny sygnał, że istnieją narzędzia do sfinansowania tej inwestycji. Teraz trzeba zadbać o to, by została ona jak najszybciej zgłoszona do przetargu przez polski rząd – podkreśla Poręba.

foto2

04-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline