REKLAMA
Lucas Tour

UCZELNIA SANOK: Nowoczesność i harmonia z otoczeniem! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Coraz bardziej imponująco wygląda obiekt Centrum Symulacji Medycznej powstający przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku spowoduje wdrożenie najnowocześniejszych metod i narzędzi dydaktycznych, które są stosowane na kierunkach medycznych na prestiżowych uczelniach w Polsce i na świecie. Jest to model, a zarazem filozofia kształcenia wdrażana od początku XXI wieku, a przed którą rysuje się świetlana przyszłość. Poszerzenie bazy dydaktycznej i jej unowocześnienie z pewnością wpłynie na uruchomienie nowych kierunków kształcenia, zarówno w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, a w przyszłości kierunków interdyscyplinarnych, które odpowiadały będą zapotrzebowaniu tzw. gospodarki 4.0 i innowacjom technologicznym.

Koszt projektu szacowany jest na ok. 40 milionów złotych. Uczelnia uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 -2020 w wysokości 12,5 miliona złotych oraz 3 miliony złotych z dotacji celowej z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu uczelni oraz z obligacji skarbowych przekazanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na finansowanie zadań inwestycyjnych.

Zakres projektu obejmuje budowę i wyposażenie nowoczesnego obiektu dydaktyczno – naukowego pełniącego funkcję Centrum Symulacji Medycznej. Obiekt będzie przeznaczony do prowadzenia zajęć w Instytucie Medycznym w ramach kierunków pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne. W obiekcie będą znajdowały się aule, sale dydaktycznych, laboratoria i sale do symulacji medycznej oraz ok. 20 miejsc noclegowych dla studentów, nauczycieli akademickich. Realizacja projektu rozwiąże wiele problemów wewnętrznych uczelni, związanych z poprawą warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Przetarg na budowę wgrało konsorcjum 3 firm: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane REMBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Strzyżowie, ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A. z siedzibą w Rzeszowie, GEO-EKO Sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku.

Przy realizacji inwestycji biorą udział podkarpackie firmy, a nawet miejscowe takie jak wspomniane GEO-EKO czy SIGMA, która dostarczy system rolet okiennych. Elewację szklano – aluminiową wykonuje przemyska firma HENSFORT, krzesełka audytoryjne dostarczy Forum Seating marka należąca do firmy Nowy Styl.

materiały nadesłane
foto: Artur Mycio

[ngg src=”galleries” ids=”8948″ display=”basic_thumbnail”]


19-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)