REKLAMA

Utknął na nieczynnej kładce. Nieszczęście było bardzo blisko (ZDJĘCIA)

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu uratowali 48-letniego mężczyznę, który wszedł na nieczynną kładkę na rzece Jasiołka. Próbując z niej zejść zachwiał się i wypadł z kładki w ostatniej chwili chwytając za linę stanowiącą element konstrukcyjny. Z pomocą ruszyli policjanci, którzy wyciągnęli 48-latka z opresji.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w Gliniczku. Około godz. 22 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poprosił dyżurnego o pomoc. Z jego relacji wynikało, że wszedł na nieczynną kładkę na rzece Jasiołce i nie mógł z niej bezpiecznie zejść. Warunki atmosferyczne były niekorzystne, było ciemno i padał deszcz, dlatego istniało realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny.

Dyżurny wysłał na miejsce policjantów z Tarnowca, którzy potwierdzili zgłoszenie. Na nieczynnej kładce znajdował się znany im, 48-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Mężczyzna nie był w stanie sam zejść na brzeg, ponieważ kładka była niekompletna i na odcinku kilku metrów brakowało w niej desek.

Funkcjonariusze rozmawiali z mężczyzną, uspokajali go i instruowali co ma dalej robić. Do pomocy wezwali także drugi patrol. Policjanci mieli przyjechać z drugiej strony kładki, aby pomóc bezpiecznie sprowadzić mężczyznę na brzeg. W pewnym momencie 48-latek zachwiał się i wypadł z kładki. W ostatniej chwili zdołał chwycić linę stanowiącą element konstrukcyjny tego mostu. Mężczyzna wisiał na wysokości kilkunastu metrów nad betonowymi elementami. Wzywał pomocy i krzyczał do policjantów, że traci siły i nie zdoła się długo utrzymać.

Policjanci bez chwili wahania ruszyli mu z pomocą. Jeden z nich oświetlał latarką drogę, natomiast dzielnicowy postanowił przejść po linach w kierunku mężczyzny. Kiedy do niego dotarł chwycił go za ubranie i zdołał wyciągnąć go na kładkę.

Mężczyzna został bezpiecznie sprowadzony na brzeg i trafił pod opiekę lekarzy. Wczoraj 48-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec odwiedził policjantów na posterunku i podziękował im za uratowanie życia.

KPP Jasło / pw

15-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.