REKLAMA

W Wetlinie już też coraz bardziej wiosennie (VIDEO)

|

W Wetlinie już też coraz bardziej wiosennie (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zima postanowiła przypomnieć o sobie w połowie kwietnia, aura z dnia na dzień zmienia się jednak na bardziej wiosenną. W Wetlinie, podobnie jak w całej okolicy, śnieżne krajobrazy wypierane są przez słońce, kwiaty i zieleń. Publikujemy film Mirosława Pieli z dzisiejszego poranka. Jest też video z „pasącym się misiem”.


Mirosław Piela. Urodził się w Bieszczadach. Jako pasjonat poświęcił im większość swojego życia. Jest absolwentem Technikum Leśnego w Lesku. Główne zainteresowania to przyroda, fotografia, praca społeczna i właśnie góry. Ponadto Mirosław Piela jest Przewodnikiem Turystycznym po mało znanych i trudno dostępnych rejonach z dala od dróg i szlaków. Od dwóch kadencji piastuje funkcję radnego gminy Lutowiska. Jest sołtysem Zatwarnicy, w której mieszka. Częste wyprawy w Bieszczady pozwalają uwieczniać wyjątkowe krajobrazy i zjawiska zarówno poprzez materiały video jak i zdjęcia.

 

 
 
Około dwuletni niedźwiadek złapany w ostatnich dniach w Suchych Rzekach (Zatwarnica), obok punktu kasowego Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
 
Za niedźwiedziem widoczny jest młodnik świerkowy. Można przypuszczać, że w pobliżu młodego osobnika była jego matka. Nikt jednak nie miał zamiaru tego sprawdzać – mówi nam z uśmiechem Mirosław Piela, autor nagrania.
 

  video: Mirosław Piela / Fb

19-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.