REKLAMA
Lucas Tour

Więcej patroli w lasach. Potrącenie strażnika podczas próby zatrzymania

Do 10 maja trwać będą patrole Straży Leśnej mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom pojawiającym się w okresie tzw. majówki. W tym czasie nasila się zagrożenie pożarami i przypadkami bezprawnego korzystania z lasu, w tym nieuprawnionego wjazdu na tereny leśne.

Leśne patrole w ramach Akcji „Majówka-21” pojawią się na szlakach turystycznych i w miejscach parkingowych.

– Będziemy też zwracać uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, bo spodziewamy się wzmożonego ruchu na szczególnie atrakcyjnych obszarach – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – Wielokrotnie podczas poprzednich takich akcji mieliśmy też możliwość pomagania ludziom, którzy zgubili się w lesie.

We współpracy z Policją, Strażą Rybacką i Strażą Graniczną przeprowadzane będą patrole w miejscach, gdzie dochodziło do nielegalnych rajdów samochodów terenowych i motocrossów.

W ostatnich dniach doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców pojazdów terenowych. W niedzielę 25 kwietnia strażnik leśny z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne został potrącony podczas próby zatrzymania kierowcy quada, doznając urazu ręki. Oprócz tego quada szlakiem poruszał się drugi taki pojazd oraz trzy motory crossowe. Pojazdy nie miały tablic rejestracyjnych, kierujący byli w kaskach, co uniemożliwiało identyfikację. Zdarzenie miało miejsce na szlaku turystycznym w leśnictwie Ustjanowa. Sprawę, wraz z nagraniem zdarzenia z kamery interwencyjnej, przekazano do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Również w miniony weekend, w wyniku wspólnej akcji Straży Leśnej z Nadleśnictwa Kołaczyce i Nadleśnictwa Strzyżów, zatrzymano dwóch kierowców quadów nielegalnie poruszających się po terenach leśnych. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 1000 zł za kumulację wykroczeń.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
zdjęcia: arch. Straży Leśnej

28-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)