REKLAMA
Lucas Tour

Wielka akcja sprzątania Jeziora Solińskiego! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Wielka akcja sprzątania Jeziora Solińskiego! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SOLINA, POLAŃCZYK / PODKARPACIE. W ubiegły piątek (7 bm.) PGE Energia Odnawialna zorganizowała powakacyjne sprzątanie Jeziora Solińskiego. Do akcji zaproszono m.in. żeglarzy, wędkarzy, strażaków ochotników oraz młodzież ze szkół powiatów leskiego i bieszczadzkiego. A jest co sprzątać, bo dość tylko wspomnieć, że cały zalew ma linię brzegową o długości około 150 kilometrów.

Blisko sto osób wzięło udział w powakacyjnym sprzątaniu Jeziora Solińskiego. Podczas czterogodzinnej akcji zebrano ok. 80 worków śmieci. Organizatorem wydarzenia była spółka PGE Energia Odnawialna, z Grupy Kapitałowej PGE.

W akcji sprzątania Jeziora Solińskiego uczestniczyła młodzież ze szkół z powiatów leskiego i bieszczadzkiego oraz mieszkańcy okolicznych gmin. Wsparcie udzieliła Gmina Solina oraz Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna z Polańczyka, Leska i Myczkowiec. Dzięki udostępnieniu 11 łodzi m.in. przez Bieszczadzkie Wodne Pogotowie Ratunkowe i Państwową Straż Rybacką udało się dopłynąć do rejonów Jeziora Solińskiego, obejmujących ponad 50 proc. całej linii brzegowej zbiornika.

Jezioro Solińskie powstało w 1968 roku to obecnie największe w kraju sztuczne jezioro i wielka atrakcja turystyczna przyciągające rzesze miłośników kajakarstwa, żeglarstwa czy wędkarstwa.


10-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)