REKLAMA
Lucas Tour

Zajęcia z czworonogami w Akademii Małego Żaka (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka „PLUS” odbyły się w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Tym razem na zaproszenie AMŻ sanocką uczelnię odwiedzili przedstawiciele Fundacji „Razem z Psem”. Oczywiście towarzyszyli im czteronożni przyjaciele: Beri – labrador oraz Gloria golden retriever.

Zajęcia miały na celu zdobycie wiedzy jak wybrać i właściwie opiekować się psem, a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem.

Dzieci, które do tej pory miały obawy w kontaktach z psem przezwyciężyły swoje lęki i śmiało zaprzyjaźniły się z czworonogami, które odwdzięczyły się wspaniałym pokazem umiejętności i dobrego wychowania. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki, które pozostawił dla nich Św. Mikołaj. Okazało się bowiem, że wszystkie były niezwykle grzeczne.

Zajęcia były także zwieńczeniem akcji zorganizowanej w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku „Podaj łapę – dzieci edukujemy i zwierzęta ratujemy”, mającej na celu wsparcie schronisk dla zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim małym żakom, a także dorosłym studentom za wsparcie tejże szczytnej idei. Przyniesione artykuły trafią teraz do Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku i zapewnią spokojną zimę podopiecznym schroniska dla zwierząt.

materiały nadesłane


16-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)