REKLAMA
Lucas Tour

Zlikwidowano nielegalne bimbrownie (FOTO)

PODKARPACIE. 100 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy około 47 procent oraz ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego ujawnili podczas wspólnych działań funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz krośnieńscy policjanci.

Mundurowi zabezpieczyli także aparaturę służącą do wytwarzania bimbru oraz butelki z gotowymi już wysokoprocentowymi napojami.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami KMP w Krośnie ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej produkcji alkoholu.

Podczas przeszukań prowadzonych na terenie posesji w powiecie krośnieńskim, funkcjonariusze ujawnili trzy przydomowe bimbrownie.

W toku prowadzonych czynności zabezpieczono 100 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy 47 %, na którym ciążą należności z tyt. podatku akcyzowego w wysokości 2,8 tys. złotych a także ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także kompletne instalacje do prowadzenia procesu destylacji a także butelki z gotowymi napojami spirytusowymi na bazie bimbru.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. To oznacza, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

Prowadzenie działalności w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli czyn ten dotyczy alkoholu etylowego znacznej wartości, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli dana osoba odkaża alkohol etylowy skażony lub w jakikolwiek sposób osłabia działanie środka skażającego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli z popełniania przestępstw określonych powyżej sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

KAS w Rzeszowie

14-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)