REKLAMA
Lucas Tour

100 tysięcy złotych dla PWSZ w Sanoku! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd województwa przyznał dotacje na inwestycje związane z prowadzeniem działalności statutowej siedmiu podkarpackim uczelniom. Stosowne dokumenty podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz przedstawiciele władz uczelni.

Wśród nich nie mogło zabraknąć Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dotację na kwotę 100 tysięcy złotych odebrała Rektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora.

Uczelnia przeznaczy kwotę dotacji na zakup mineralizatora mikrofalowego. Urządzenie umożliwi kształcenie praktyczne na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych.

Program wsparcia działalności podkarpackich uczelni to efekt prowadzonej od kilku lat polityki samorządu województwa. Środki mają trafiać m.in. na projekty związane uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej, uwzględniającej aktualne warunki na rynku pracy. O tym mówił dziś w trakcie konferencji marszałek Władysław Ortyl.

Podpisane dziś umowy mają dla nas duże znaczenie. Część z tych środków trafia na projekty i zadania, które wspierają kształcenie w zawodach poszukiwanych w województwie podkarpackim. Realizowany od wielu lat program pomocy podkarpackim uczelniom będzie kontynuowany – zapewnił marszałek Władysław Ortyl.

Władzom uczelni pogratulował także wicemarszałek Piotr Pilch.

Specjalnie powołana komisja wybrała do dofinansowania najlepsze wnioski. Serdecznie państwu gratuluję. Cieszy fakt, że środki otrzymają zarówno państwowe uczelnie jak i państwowe szkoły zawodowe. Nam zależy na tym, aby podkarpacka młodzież kształciła się w jak najlepszych warunkach, na dobrych uczelniach – a do tych zaliczamy wszystkie podkarpackie placówki – nie ukrywał radości wicemarszałek Piotr Pilch.

foto: Michał Mielniczuk
tekst: Michał Mielniczuk / PWSZ w Sanoku
Biuro Prasowe UMWP

źródło: materiały nadesłane

23-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)