REKLAMA
Lucas Tour

18-latek zatrzymany z narkotykami. Kierował pod ich wpływem

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 18-latka, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Ponadto w trakcie interwencji, funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie niedozwolone substancje.

W minioną niedzielę po godz. 20, w Jaśle na ul. Mickiewicza, funkcjonariusze jasielskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym audi, którego styl jazdy zaniepokoił policjantów. Przypuszczali, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem nie wskazało obecności alkoholu w organizmie kierowcy, natomiast mężczyzna podczas rozmowy z policjantami zachowywał się bardzo nerwowo. Z wnętrza audi wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. 18-latek przyznał się, że palił ją tego dnia. W trakcie przeszukania mężczyzny oraz jego samochodu, funkcjonariusze ujawnili niedozwolone substancje – 4,7 g marihuany oraz 2,7 g amfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, ponieważ narkotester wskazał w jego organizmie obecność substancji zabronionych.

Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, a jego samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Natomiast młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Postawiono mu już zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. W sprawie prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego, policjanci wciąż gromadzą materiał dowodowy. Po zakończeniu prowadzonego w tej sprawie postępowania, śledczy skierują sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszym losie mężczyzny.

dl / KPP Jasło


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

05-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)