REKLAMA
Lucas Tour

Amerykański trębacz i polski gitarzysta razem na scenie. JDK zaprasza na koncert

Charli Green, Krzysztof Puma Piasecki i 4 SET wystąpią w Jaśle. Koncert amerykańskiego trębacza, wokalisty, kompozytora i aranżera, któremu partneruje równie znakomity muzyk Krzysztof Puma Piasecki i kwartet 4 SET odbędzie się 10 marca br. o godz. 18.00 w budynku przy ul. Sokoła 8. Bilety w cenie 20 zł będzie można nabyć już wkrótce w kasie dawnego kina Syrena.

Charli Green, amerykański trębacz, wokalista, kompozytor i aranżer współpracował z największymi muzykami jazzowymi m.in. Deuterem Gordonem, Benem Websterem, Artem Taylorem czy Lou Bennetem. Obecnie  pracuje z własną orkiestrą The Charli Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i nią dyryguje.

Gitarzysta, kompozytor, aranżer i pedagog, jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Puma Piasecki ma na swoim koncie pięć autorskich płyt. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach oraz stypendystą Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 r. zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma „Gitara i Bas”. Występował z wieloma znanymi i cenionymi artystami m.in.: Mickiem Sternem, Davem Wecklem, Scottem Hendersonem,  Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Jarosławem Śmietaną, Ewą Bem i Ryszardem Rynkowskim. Towarzyszący muzykom kwartet 4SET łączy różne bieguny muzyczne: jazzowe frazy, swing, blues, rockową energię i funkowy groove. To wszystko składa się na wyjątkową muzykę, którą będziemy mogli usłyszeć także w podczas koncertu w Jaśle.

charligreen

Zespół wystąpi w składzie:
Charlie Green – trąbka, śpiew
Krzysztof Puma Piasecki – gitara
Łukasz Gorczyca – gitara basowa
Adam Grzelak – perkusja
Jacek Prokopowicz– organy Hammonda

kp (JDK)

26-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)