REKLAMA
Lucas Tour

Były piłkarz Stali Sanok w finale prestiżowego plebiscytu. Nagroda na cel charytatywny! (ZDJĘCIA)

Niezwykły gest piłkarza pochodzącego z Sanoka. Dawid Pietrzkiewicz jest w finale wojewódzkim plebiscytu na sportowca roku w Małopolsce. Zapowiedział, że jeśli wygra, nagrodę finansową przekaże na budowę Domu Samotnej Matki w Sanoku, którą prowadzi Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie.

pietrzkiewicz glos

Dawid Pietrzkiewicz, bramkarz spod Sanoka znalazł się w finale wojewódzkim plebiscytu „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”, to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w województwie małopolskim.

Wyniki głosowania poznamy w czwartek 30 grudnia. To już ostatnie godziny na głosowanie. Piłkarz apeluje więc na swoim profilu na FB o głosy i zapowiada, że w razie wygranej, pieniądze trafią do Sanoka.

Proszę zrób to jeszcze raz i zagłosuj na mnie SMS o treści KRM.43 pod nr telefonu 72355 !!! Jeśli zwyciężymy wspólnymi siłami (2,46 z VAT) to całą nagrodę finansową przeznaczam na remont Domu Samotnej Matki prowadzony przez Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Sanoku. Dziękuje i do usłyszenia – napisał na portalu społecznościowym Dawid Pietrzkiewicz.

pietrzkiewicz 2

To było dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Niezwykły gest młodego człowieka i doskonałego piłkarza. W naszym stowarzyszeniu błyskawicznie przybyło kibiców piłkarskich. Wysyłamy sms, bo każde wsparcie dla budowy domu na ul. Matejki jest dla nas niezwykle cenne – komentuje Zofia Mazur, prezes zarządu Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Dawid Pietrzkiewicz ma 31 lat, pochodzi z Długiego koło Sanoka. W przeszłości reprezentował barwy: Stali Sanok, Polonii Warszawa, czeskiego Banika Ostrawa i azerskiej Gabali. Był bramkarzem sanockiego klubu podczas pamiętnej pucharowej rywalizacji z ówczesnym mistrzem Polski, Legią Warszawa. Jest także byłym młodzieżowym reprezentantem Polski. W narodowej kadrze U-19 rozegrał osiem spotkań.

Aktualnie Dawid Pietrzkiewicz jest zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz. Ostatnio jego kontrakt został przedłużony do końca czerwca 2024 r.

pietrzkiewicz

źródło: materiały nadesłane

foto: Dawid Pietrzkiewicz – fb/ materiały nadesłane


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KONFEDERACJA Jakub KULESZA, Piotr CZAK-ŻUKOWSKI, Tomasz GRABARCZYK: Najdroższe Boże Narodzenie stulecia

tvPolska

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)