REKLAMA
Lucas Tour

Chciał uniknąć podatku akcyzowego. Grozi mu 3 lata i kara grzywny (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Jasielscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilości suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W jego domu policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zabezpieczyli blisko 70 kg. suszu tytoniowego oraz 174 szt. papierosów.

Policjanci z jasielskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zebrali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z poczynionych ustaleń wynikało, że podejrzany mężczyzna, 55-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, w miejscu zamieszkania posiada dużą ilość suszu tytoniowego oraz papierosów.

303-118612

Policyjne ustalenia potwierdziły się. W minioną środę, rano jasielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej, w trakcie przeszukania domu podejrzanego, ujawnili i zabezpieczyli łącznie 67,6 kg. suszu tytoniowego, 174 sztuki papierosów z filtrem oraz krajankę tytoniową o wadze 0,06 kg. Zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Według wyliczeń stanowiły wartość rynkową w kwocie 45 041 zł., na których ciąży należny podatek akcyzowy w kwocie 31 195 zł.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jasielskiej komendy. Policjanci przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tj. przechowywania w miejscu zamieszkania wyrobów akcyzowych nieoznaczonych znakami akcyzy Ministerstwa Finansów Rzeczypospolitej Polskiej w postaci suszu tytoniowego, papierosów i krajanki tytoniu.  55-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do uprawy tytoniu, jak twierdził  na własny użytek. Tłumaczył, że nie miał świadomości i wiedzy że takie postępowanie jest zabronione.

Za uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 31 tys. złotych mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz kara grzywny.

303-118613

KPP Jasło 

02-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)