REKLAMA
Lucas Tour

Cztery pojazdy za ponad 300 tys. zł zatrzymane na granicy. Jeden pochodził z niemieckiej wypożyczalni

PODKARPACIE. Sporo pracy mają strażnicy graniczni z Korczowej i Medyki. W ciągu kilku dni, funkcjonariusze zatrzymali cztery pojazdy, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być kradzione. Łączna wartość zatrzymanych samochodów to około 325 tys. zł.

13 stycznia na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, na kierunku wyjazdowym, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Niemiec, który usiłował bezprawnie opuścić teren UE wypożyczonym w Niemczech pojazdem. Kilka dni wcześniej, na przejściu granicznym w Medyce, zatrzymano naczepę z podrobionymi numerami identyfikacyjnymi. Usiłował ją wywieźć z Polski obywatel Ukrainy.

W czasie kontroli granicznej ustalono, że samochód marki Mercedes – Benz C180 został wypożyczony z niemieckiej wypożyczalni pojazdów firmy AVIS. Funkcjonariusze z Korczowej, za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, ustalili, że pojazd ten, zgodnie z umową, nie może opuszczać terytorium UE. Równocześnie, wypożyczalnia pojazdów zgłosiła sprawę niemieckiej Policji, a ta wprowadziła Mercedesa do bazy SIS. Mercedesa zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna. Szacunkowa jego wartość to 150 tys. zł.

Funkcjonariusze SG z przejścia drogowego w Medyce zatrzymali 23-letniego obywatela Ukrainy, który kierował zespołem pojazdów: naczepą marki Berger (rok produkcji 2004). W trakcie prowadzonej kontroli, ujawniono ślady ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne naczepy.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa sprawę przekazano Policji. Szacunkowa wartość naczepy to około 150 tys. zł.

Dwa dni wcześniej, funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Medyce i Korczowej udaremnili wywiezienie z Polski dwóch samochodów, co do których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa.

Kierowcami samochodów byli: obywatel Niemiec w Korczowej i obywatel Ukrainy w Medyce. Obaj mężczyźni usiłował wyprowadzić z Polski samochody marki Mercedes.

Szacunkowa wartość zatrzymanych pojazdów to 25 tys. zł. W trakcie kontroli granicznej ustalono, że w obu pojazdach zostały przerobione numery identyfikacyjne nadwozia.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Dalsze czynności w sprawie poprowadzi podkarpacka Policja.

źródło: BOSG

23-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)