REKLAMA
Lucas Tour

Czy był to bezpieczny miesiąc? Jasielscy policjanci podsumowali styczeń

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali pierwszy miesiąc 2017 roku. W styczniu na drogach powiatu jasielskiego doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Policjanci odnotowali 68 kolizji drogowych i zatrzymali 11 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Jasielscy policjanci wzywani byli 68 razy na miejsce niegroźnych kolizji drogowych. Interweniowali także w związku z wypadkiem drogowym, w którym jedna osoba doznała obrażeń. Przyczyną tych zdarzeń było głównie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Szczególnie pracowitym okresem dla policjantów był czas ferii zimowych. Dzielnicowi w okresie poprzedzającym ferie oraz w trakcie ich trwania spotykali się z dziećmi by rozmawiać o ich bezpieczeństwie i przestrzegać przed zagrożeniami. W trakcie codziennej służby odwiedzali miejsca zagrożone gdzie mogła gromadzić się młodzież i dzieci, m.in. dzikie lodowiska w rejonach stawów i rzek.

303-121665

Był to także pracowity czas dla policjantów ruchu drogowego, którzy dbając o bezpieczeństwo podróżujących na drogach, prowadzili wzmożone działania. W styczniu skontrolowali stan techniczny 10 autokarów, głównie wyjeżdżających z dziećmi do miejsc zorganizowanego wypoczynku. W trakcie kontroli drogowych zatrzymali 11 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Ośmiu z nich odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenie. Funkcjonariusze zatrzymali także 8 uprawnień do kierowania pojazdami, kierującym, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością.

Policjanci przypominają, by podczas prowadzenia samochodu przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zachować szczególną ostrożność i bezpieczne odległości między pojazdami oraz dostosować prędkość do panujących warunków drogowych.

KPP Jasło

03-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)