REKLAMA
Lucas Tour

Czy dojdzie do debaty na temat ochrony życia pomiędzy kandydatami na senatorów?

PODKARPACIE. 13 października 2019 roku odbędą się wybory parlamentarne. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. O mandat w wyższej izbie, w okręgu nr 57 powalczą Daria Balon (KO), Alicja Zając (PiS) i Ryszard Skotniczny (KW Ryszarda Skotnicznego). Ostatni z kandydatów zaproponował publiczną debatę reprezentantce partii rządzącej.

Okręg nr 57 w wyborach do Senatu obejmuje miasto Krosno oraz powiaty: brzozowski, jasielski i krośnieński. O mandat powalczą tutaj: Daria Balon (KO), Ryszard Skotniczny (KW Ryszarda Skotnicznego) i Alicja Zając (PiS).

Kandydat niezależny Ryszard Skotniczny wyszedł z propozycją organizacji debaty publicznej, w której miałby zmierzyć się na argumenty z przedstawicielką partii rządzącej, obecną senator Alicją Zając.

02Chciałbym przypomnieć, że debata jest sensem kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że będę miał okazję spotkać się z moją kontrkandydatką i porozmawiać choćby na tematy związane z ochroną życia czy choćby z planowanymi zmianami dotyczącymi samorządów – mówi Ryszard Skotniczny, który startuje z własnego komitetu wyborczego.

01_2Nie jestem kandydatem niezależnym, jak Pan Skotniczny, gdyż od 9 lat jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję w takich sprawach podejmuję po konsultacjach – zaznacza Alicja Zając, senator PiS i kandydatka na to samo stanowisko w zbliżających się wyborach. – Jutro prześlę odpowiedź Panu Skotnicznemu – dodaje senator.

 

debata

Poniżej publikujemy treść zaproszenia opublikowanego przez Ryszarda Skotnicznego.

DEBATA – WYBORCY MAJA PRAWO WIEDZIEĆ

Być może wszyscy już zapomnieli, bo to, co się obecnie dzieje, całkowicie na to nie wskazuje – ale sensem kampanii wyborczej jest debata, a nie tylko wydawanie pieniędzy na propagandę i marketing. Mam nadzieję, iż będę miał okazję odbyć debatę z moją kontrkandydatką – Panią Alicją Zając. Mogę nawet ułatwić i wprost przedstawić dwa tematy, które uważam za bardzo ważne.

Czy i kiedy zostanie załatwiona sprawa ochrony życia? Podkarpacie jest bastionem konserwatyzmu, więc politycy reprezentujący mieszkańców naszego regionu są szczególnie zobowiązani. To nasza odpowiedzialność przed Polską i pamięcią św. Jana Pawła II. Co Pani Senator zrobiła w tej sprawie przez ostatnie cztery lata? A co zamierza Pani Senator zrobić po wyborach, w razie utrzymania mandatu? Zwłaszcza wobec słów ministra Dworczyka, który w ostatnich dniach oficjalnie powiedział, że nie ma planów działań w tej sprawie? To jesteście, w szczególności Pani Senator, za ochroną życia, czy nie?

Na tym polega główny problem moralności w polityce. Co innego w deklaracjach, co innego w czynach…

Ten sam problem dotyczy samorządów. W okresie kampanii Pani Senator codziennie spotyka się z samorządowcami. Co Pani im mówi o planach nowych wyborów samorządowych, które mają się odbyć pod pretekstem zmiany województw, ale prezydenci, burmistrzowie i wójtowie nie będą już być może wybierani przez mieszkańców?

Wzywam moją kontrkandydatkę, Panią Alicję Zając do debaty na te i inne tematy.

Przy obecnych możliwościach technicznych publiczny charakter debaty zapewnia otwarte udostępnienie przekazu w internecie tak, by transmitować i oglądać mógł każdy, kto chce. Oczywiście każde media tradycyjne  czyli radio i telewizja będą powitane z radością – wyborcy powinni mieć nieskrępowany dostęp w dowolny sposób aby mieć możliwość podjęcia decyzji o wyborze reprezentanta w nieskrępowany sposób. Co do innych warunków, jestem w pełni otwarty na propozycje i uzgodnienia.

Ryszard Skotniczny
Niezależny Kandydat na Senatora RP

Do tematu wrócimy.

źródło: Red., materiały nadesłane

foto: materiały nadesłane, Facebook / Alicja Zając

26-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)