REKLAMA
Lucas Tour

Czy uda się uratować hematologię? Posłanka Frydrych interweniuje u prezydenta Dudy (KOMENTARZ)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W dwóch naszych artykułach przybliżyliśmy fatalną sytuację związaną z funkcjonowaniem brzozowskiej hematologii oraz zatrważającą wizję zakończenia działalności tak ważnego dla mieszkańców Podkarpacia oddziału już w najbliższych miesiącach. Czy czarny scenariusz się spełni? O tym, jak można pomóc oddziałowi oraz jakie działania zostaną podjęte pytamy wszystkich europosłów oraz posłów z terenu naszego województwa. Dziś głos posłanki Koalicji Obywatelskiej Joanny Frydrych.

O trudnym położeniu, w jakim znalazł się oddział hematologii onkologicznej Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie pisaliśmy tutaj:

Hematologia w Brzozowie za 2 miesiące może przestać istnieć. Ordynator: Bijemy na alarm!

BRZOZÓW. Hematologia na krawędzi. „Doszliśmy do muru. Już nie damy rady dłużej tak pracować” (WYWIAD)

Komentarz Joanny Frydrych, Poseł na Sejm RP dotyczący sytuacji Oddziału Hematologicznego w Brzozowie:

Joanna Frydrych. Foto: materiały nadesłane

Sytuacja w brzozowskim szpitalu jest bardzo niepokojąca. Oddział hematologii musi kontynuować swoją działalność. Najważniejsze dla osób decyzyjnych w tej kwestii powinno być wypracowanie takiego rozwiązania, aby utrzymać oddział i pozyskać niezbędną kadrę. Życie i zdrowie ludzkie jest wartością najwyższą, należy więc sięgnąć po wszystkie dostępne możliwości, aby ciężko chorzy pacjenci mogli nadal korzystać z nieocenionej pomocy lekarzy z brzozowskiego szpitala. Jestem po rozmowie z panem Zdzisławem Szmydem, starostą brzozowskim. Będę chciała również spotkać się z dyrektorem szpitala, aby omówić zaistniały problem i wspólnie poszukać rozwiązania.

Skieruję pismo do prezydenta Dudy, aby uruchomił środki z Funduszu Medycznego, tak aby dyrektor mógł z niego skorzystać, zatrudnić lekarzy specjalistów i nadal nieść pomoc ciężko chorym pacjentom. Pod koniec 2020 roku, Prezydent Andrzej Duda szumnie ogłaszał utworzenie Funduszu Medycznego, którego budżet miał wynieść 4 mld zł. Z założenia fundusz ten miał wspierać właśnie leczenie i profilaktykę chorób onkologicznych.

Apeluję do wszystkich posłów z Podkarpacia niezależnie od przynależności partyjnej o zaangażowanie, próbę rozwiązania tego problemu i wspólną pomoc dla szpitala.

16-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)