REKLAMA
Lucas Tour

Desant nad Krosnem. Żołnierze podczas efektownych ćwiczeń (FOTO, VIDEO)

KROSNO / PODKARPACIE. Od 10 do 14 czerwca żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej szkolili się nad Krosnem. Podczas zgrupowania w Bieszczadach szkolili się i doskonalili swoje umiejętności w lotach na AD 2000.

Zgranie i wzajemne zaufanie to podstawy działania wszystkich żołnierzy. Jednak w przypadku precyzyjnych lotów w zwartej grupie dochodzi jeszcze umiejętność czytania warunków atmosferycznych i „rozumienia się bez słów” wśród grupy skoczków – podkreśla kpt. Agata Niemyjska, oficer prasowy 6. Brygady Powietrznodesantowej.

To właśnie doskonalenie wspomnianych zdolności było celem zwiadowców podczas szkolenia spadochronowo-desantowego w Krośnie.

Warto dodać, że kolejne ćwiczenia, dla instruktorów spadochronowych,  zaplanowano w tym tygodniu. Szkolenie z udziałem wojskowego helikoptera Mi8 będą prowadzone dla skoczków, którzy opuszczając statek powietrzny, bez spadochronu nad sobą, będą doskonalić takie układanie swojej sylwetki, aby precyzyjnie kierować w nim do określonego, miejsca docelowego.

Clipboard02_10

źródło: 6. Brygada Powietrznodesantowa

Tekst: Agata Niemyjska Zdjęcia: Aneta Stachnik


25-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)