REKLAMA
Lucas Tour

Diecezja rzeszowska organizuje zbiórkę dla powodzian!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Nawałnice, które dotknęły Podkarpacie wyrządziły ogromne szkody. Z inicjatywy biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby 5 lipca br. w każdym kościele diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka dla poszkodowanych powodzian.

Przechwytywanie_159

Foto: Dariusz Michna / gmina Chmielnik po fali powodziowej, 26.06.2020

W wyniku licznych nawałnic mieszkańcy wielu powiatów Podkarpacia stracili swój dobytek. Intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód. Na terenie diecezji rzeszowskiej najwięcej szkód ponieśli mieszkańcy gmin: Chmielnik, Jasło, Skołyszyn i Tyczyn. Woda zalała domy mieszkalne, budynki gospodarcze, ogrody i pola uprawne.

W związku z licznymi stratami materialnymi biskup rzeszowski Jan Wątroba w specjalnym komunikacie z 27 czerwca zarządził zbiórkę pieniężną we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej. Zbiórka odbędzie się 5 lipca 2020 r. Zebrane środki trafią na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przekaże pieniądze poszkodowanym. Jednocześnie biskup Wątroba zapewnia o modlitwie w intencji wszystkich poszkodowanych przez powódź, a także w intencji służb i wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem – informuje ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej

Pieniądze dla poszkodowanych można również wpłacać bezpośrednio na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej: 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 z dopiskiem „Powódź”.

Źródło: Diecezja rzeszowska

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)