REKLAMA
Lucas Tour

Dlaczego warto studiować w Sanoku?

SANOK / PODKARPACIE. Ponoć mieszkańców naszego miasta z roku na rok ubywa. Jednak w sondzie przeprowadzonej przez redakcję esanok.pl młodzi ludzie, wypowiadając się na temat swojej przyszłości, mówili między innymi, że „miejsce jest nieważne, ważne jest „co bym robił i ile zarabiał”.

Właśnie naprzeciw takiemu myśleniu wychodzi Uczelnia Państwowa w Sanoku, proponując nowatorskie, jak na sanockie warunki, podejście do wykształcenia wyższego. Ma być praktycznie, z możliwością podjęcia pracy zaraz po ukończeniu studiów, a do tego w firmie znanej z wcześniejszych praktyk. Tak więc jeśli szukasz szkoły, której ukończenie zagwarantuje Ci zatrudnienie, nie wyjeżdżaj! Wszystko znajdziesz na miejscu – w UP w Sanoku! Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany… czytaj dalej poniżej.

Kliknij i zapoznaj się z informatorem uczelni 2020

Powód 1. – kadra

To tzw. osoby z branży, które kształcą przede wszystkim praktycznie. Poza tym współpracujemy z Krakowem, Lublinem, Częstochową i  Rzeszowem – u nas nauczysz się tego samego co studenci z większych ośrodków!

Powód 2. – oferta

Z roku na rok proponujemy więcej. Mamy już studia magisterskie, ciągle powiększamy i modyfikujemy ofertę studiów I stopnia (licencjackich i inżynierskich), nieustannie dostosowujemy kierunki i specjalności do potrzeb lokalnego rynku pracy. Sprawdź na www.up-sanok.edu.pl. Dzienne? Zaoczne? Podyplomowe? A może po prostu kurs dokształcający? Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Powód 3. – wiek nie ogranicza

Dla nas nie jesteś ani za stary, ani zbyt zapracowany, żeby podjąć studia:) Uruchomiliśmy system bezpłatnych studiów „26+” dostosowany do osób pracujących (bez ograniczeń wieku) oraz – zacieśniając współpracę między Uczelnią i przemysłem – stworzyliśmy podwaliny pod system kształcenia dualnego.

Powód 4. – współpraca z przyszłymi pracodawcami

Dajemy możliwość praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy – organizujemy praktyki, staże, wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, firmach, ośrodkach naukowo-badawczych, kulturalnych, a do tego stale monitorujemy jakość tej współpracy.

Powód 5. – bardziej kameralnie się nie da:)

Trudno znaleźć drugą taką uczelnię, w której dostęp studentów do kadry byłby równie szybki i prosty. Podkreślają to nasi absolwenci! Ponadto dla nas student to najlepsza inwestycja – pomoc w rozwoju jego zainteresowań i pasji jest naszym priorytetem. Z tego wynikają kolejne punkty…

Powód 6. – jeśli tylko zechcesz postudiować za granicą…

Mamy program Erasmus+! To kilkadziesiąt umów o współpracy podpisanych z ośrodkami akademickimi z całej Europy. Słyszałeś, że Erasmus zmienia życie? No właśnie:)

Powód 7. – studenci obcokrajowcy

Kilkudziesięciu studiującym w Uczelni Państwowej obcokrajowcom oferujemy nie tylko zajęcia w języku angielskim, ale także kursy języka polskiego. Pomagamy załatwiać sprawy wizowe, stypendialne i organizacyjne związane z pobytem w Polsce i Sanoku. Masz znajomych za granicą? Namów ich na studia u nas.

Powód 8. – a może masz żyłkę działacza?

Wówczas do dyspozycji dostajesz wiele różnego rodzaju kół naukowych i kół zainteresowań. Ponadto w UP w Sanoku funkcjonuje samorząd studencki. To wszystko naprawdę działa i cieszy (a zarazem kształci) ludzi. Do tego jesteśmy otwarci na każdą nową inicjatywę – może chciałbyś coś zaproponować? Czekamy!

Powód 9. – relaks po godzinach

W 2015 r. powstało Centrum Sportowo-Dydaktyczne – nowy obiekt Uczelni, z pełnowymiarową i w pełni wyposażoną halą sportową, do tego profesjonalna siłownia, sala fitness, a także aula z najwyższej jakości sprzętem audiowizualnym, gdzie odbywają się konferencje, koncerty, festiwale i akcje charytatywne. Potrzebujesz poćwiczyć? Nie ma problemu – dostosujemy grafik. Chcesz zrobić koncert swojego zespołu przed prawdziwą publicznością – zapewnimy Ci wszelkie możliwe wsparcie!

Powód 10. – niepełnosprawność nie wyklucza

Studiuje u nas kilkudziesięciu studentów z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. To mówi samo za siebie – mamy budynki dydaktyczne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy, windy, schodołaz, toalety, miejsca parkingowe…), można liczyć na  pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej, a Pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych pomaga osobom pięć dni w tygodniu.

Powód 11 – Stypendia

Będąc naszym studentem otrzymujesz wiele przywilejów i możliwości wsparcia finansowego, m.in.:

 • bezpłatną naukę na studiach stacjonarnych i studiach stacjonarnych 26+,
 • bezpłatną naukę na drugim kierunku na studiach stacjonarnych,
 • ulgę w opłatach na przejazdy środkami komunikacji miejskiej, PKS i PKP,
 • stypendium socjalne,
 • stypendium rektora  za osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe lub średnią ocen,
 • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
 • zapomogi,
 • stypendium w ramach programu Erasmus+
 • dodatkowe wsparcie finansowe w ramach trzech projektów unijnych.
   
  I jak? Nadal nieprzekonany? W takim razie nie pozostaje nic innego niż zobaczyć to na własne oczy i doświadczyć osobiście!

Rekrutacja  trwa – zapraszamy!

Więcej na www.up-sanok.edu.pl/kandydaci

materiały nadesłane

24-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)