REKLAMA
Lucas Tour

Dożynki Powiatowe w Kołaczycach

POWIAT JASIELSKI / PODKARPACIE. Starosta Jasielski i Burmistrz Kołaczyc zapraszają w niedzielę 21 sierpnia do Kołaczyc na Powiatowe Święto Plonów. Dożynkom towarzyszyć będą występy zespołów ludowych i pokazy rękodzieła artystycznego. Wieczorem na scenie zagra kapela „Pieczarki” oraz zespół „Chrząszcze”.

Dożynki Powiatowe rozpoczną się od przemarszu korowodu dożynkowego z placu targowego na stadion w Kołaczycach, gdzie o godzinie 13:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji rolników i ich rodzin. Tradycyjne plony, przyniesione przez rolników powiatu jasielskiego jako dar ołtarza, stanowić będą symboliczne zwieńczenie całorocznej pracy oraz wyraz wdzięczności za dar chleba.

W kolejnych punktach programu zaprezentowane zostaną tradycyjne obrzędy dożynkowe, wieńce oraz muzyka ludowa. Na scenie swój repertuar przedstawią zespoły ludowe z terenu powiatu jasielskiego. Dodatkowymi atrakcjami będą: wesołe miasteczko, kiermasz rękodzieła oraz stoiska gastronomiczne.

Na godzinę 18:45 zaplanowano występ pochodzącej z Beskidu Żywieckiego góralskiej kapeli „Pieczarki”. Kapela, będąca jednym z prekursorów polskiego folk rocka, szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z płyty „Wina nalej”, która uzyskała status złotej płyty. Bezpośrednio po koncercie „Pieczarków” na scenie wystąpią „Chrząszcze”. Zespół ten, nazywany „polskimi Beatlesami”, ma w swoim repertuarze kompilację największych przebojów lat 60-tych. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Szczegółowy program imprezy na plakacie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Dożynkach Powiatowych!

plakat_64

18-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)