REKLAMA
Lucas Tour

Festiwal pyszności i wyjątkowych smaków. Gwiazdą wieczoru zespół Feel (FILM)

TARNOWIEC / PODKARPACIE. Gmina Tarnowiec, Powiat Jasielski i Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu zapraszają na Powiatowe Święto Plonów oraz VII Festiwal Smaków Regionalnych PIEROGI, które odbędą się 23 sierpnia 2015 roku na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

Do Tarnowca zapraszamy smakoszy pierogów oraz innych regionalnych potraw, którzy na nowo odkrywają i doceniają tradycyjne smaki i potrawy naszych przodków oraz poznają ich różnorodność. W tegorocznym programie artystycznym znajdzie się barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołów Tarnina, Potakowianki i Tarnowcoki oraz Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego.

Imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz znany prezenter telewizyjny. Od godzin 14:00 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadło regionalne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, zaprezentują się wystawcy produkujący kozie sery oraz różne potrawy pochodzące z gospodarstw ekologicznych naszego terenu. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych takich jak „Liwoczanki” Zespół „Kaśka” ,”Trzcinicoki”, „Pogórzanie” oraz Tarnowcoki, Potakowianki.

Zaplanowaliśmy również wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych. Koła Gospodyń Wiejskich rywalizują ze sobą w konkursie na Najsmaczniejsze Pierogi 2015 roku, można się będzie zmierzyć w Konkursie Jedzenia Pierogów na czas.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół FEEL, który wystąpi o godz.20:30. Po występie zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem TEQILA.

 

pierogi__plakat2015

materiał nadesłany
youtube.com/kanał użytkownika Feel

11-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)