REKLAMA
Lucas Tour

II edycja Biegu Beskidnika

JASŁO / PODKARPACIE. Na pierwszy dzień października zaplanowano drugą edycję Biegu Beskidnika. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu. 

Podczas ubiegłorocznej edycji biegu w Foluszu k/Jasła rywalizowało ze sobą ponad 260 zawodników, w tym wielu należących do czołówki polskich biegaczy górskich.

Sukces Biegu zmotywował organizatorów do przygotowania kolejnej edycji Beskidnika, która odbędzie się 1 października 2017. Organizatorzy są przekonani, że malownicze trasy Beskidu Niskiego oraz przyjazna, sportowa atmosfera zachęcą wielu biegaczy do powrotu na magurskie ścieżki, szczególnie, że w tym roku zwiększony został limit uczestników.

Rywalizacja odbędzie się na dwóch trasach. Krótszy dystans to około 6 km, trasa przebiega m.in. koło Diablego Kamienia oraz Wodospadu Magurskiego. Suma przewyższeń na tym odcinku wynosi 180 m. Wybierając dłuższą trasę – około 21 km – biegacze będą mieli okazję pokonać długi podbieg pod Magurę Wątkowską, wbiec na szczyt Wątkowej, a także Kornuty oraz Diabli Kamień. Suma przewyższeń na dłużej trasie to ponad 600 m.

Bieg Beskidnika stanowi więc idealną propozycję dla wszystkich biegaczy – zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biegami górskimi, jak i dla doświadczonych zawodników.

Termin rejestracji mija już 18 września 2017 r.! Dlatego też zachęcamy do pośpiechu i do zapisu na Bieg za pośrednictwem strony www.biegbeskidnika.pl (zakładka „Zgłoszenia”).

Jeśli kochasz biegi górskie oraz Beskid Niski – nie może Cię zabraknąć na Beskidniku!

Źródło: MDK w Jaśle

14-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)