REKLAMA
Lucas Tour

Jak korzystać z internetowych pożyczek, by nie kosztowało Cię to majątek?

Często w naszym życiu zdarzają się sytuacje, gdy pojawia się niespodziewany wydatek, a nasze oszczędności nie wystarczają by pokryć te koszty. W takich sytuacjach najczęściej szukamy szybkiego sposobu, aby pożyczyć pieniądze, czy to od znajomych czy od rodziny, jednak nie zawsze bliscy są nam wstanie pomóc. Wtedy najczęściej szukamy pożyczek w Internecie tzw. szybkiej pożyczki 0%. Jednak warto pamiętać o tym, że pod szyldem reklamowym możemy znaleźć tylko wstępne informację, a rzeczywista stopa procentowa w większości przypadków napisana jest małym drukiem w regulaminie. Zatem jak korzystać z internetowych pożyczek, aby nie stracić mnóstwa pieniędzy?

Zasada nie jest wcale tak trudna, warto jednak mieć na uwadze to, aby przed wybraniem pożyczki zapoznać się z konkurencyjnymi ofertami i porównać ich RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Na rynku jest mnóstwo atrakcyjnych ofert, które w rzeczywistości mogą okazać się złudne. Pamiętaj, aby nie działać pochopnie, choć sprawa jest nagła, czasem lepiej dłużej poszukać niż zadłużyć się na dobre poprzez zły wybór.

Jak porównywać oferty? Oczywiście możesz przeglądać różne strony, czytać regulaminy, sprawdzać rzeczywiste stopy procentowe, jednak pochłania to dużo czasu, a w większości przypadków, gdy sięgasz po szybką pożyczkę na czasie Ci zależy. W takiej sytuacji naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi serwis Matchbanker – porównywarki pożyczek, która dopasowuje oferty do osobistej sytuacji. Po wpisaniu danych, system indywidualnie przeszuka oferty na rynku i pokaże Ci listę tych, które najbardziej pasują do Twojej sytuacji. Dzięki temu możesz oszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Pamiętaj, aby sprawdzać wszystkie koszty. Oprocentowanie nie zawiera w sobie dodatkowych opłat za pożyczkę, więc warto sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). Nawet jeśli wydaje Ci się, że wszystko jest jasno napisane, może okazać się, że skorzystałeś z oferty, która wymaga opłaty przygotowawczej w większości wypadków niezwracanej, opłaty za opóźnienie, opłaty za monit telefoniczny czy opłaty za przedłużenie bądź odroczenie terminu spłaty. Zatem jeżeli wiesz, że potrzebujesz dłuższego czasu na spłatę musisz przygotować się na to, że Twoja kwota spłaty może ulec zwiększeniu.

Staraj się nie odraczać terminu spłaty, to właśnie w ten sposób możesz stracić najwięcej na pożyczce. Jeżeli termin Twojej spłaty wypada za 3 miesiące to w momencie brania pożyczki najlepiej zapisz sobie tę informacje w telefonie i ustaw przypomnienie z dokładnym terminem. Sposób wydaje się bardzo prosty, jednak wielu o nim zapomina, przez co nie kontrolują ilości pozostałych dni na spłatę i obciążają się dodatkowymi kosztami.

Zatem pamiętaj, że przed wzięciem jakiejkolwiek pożyczki najważniejsze jest porównanie ofert i sprawdzenie z jakimi kosztami wiąże się pożyczka. Jeżeli pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczeń o dochodach, oprocentowanie pożyczek w takich przypadkach jest zazwyczaj wyższe, a termin spłaty krótszy. Internetowe pożyczki to dobre wyjście w nagłych sytuacjach, jednak przez nieuważność mogą nas sporo kosztować.

tekst sponsorowany

21-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook