REKLAMA
Lucas Tour

Jakub Błaszczykowski przekazał ćwierć miliona złotych na pomoc Ukrainie

POLSKA / ŚWIAT. Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę trwa. Wydłuża się lista osób oferujących pomoc. Organizowane są m.in. zbiórki odzieży, żywności, a także leków. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy polskich sportowców solidaryzujących się z Ukraińcami. Jednym z nich jest Jakub Błaszczykowski, który wraz ze swoją fundacją przekazał 250 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie.

274677603_1358147027945559_343975814660461696_n

Wciąż trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Bombardowane są szpitale, przedszkola, domy mieszkalne. W ramach pomocy dla osób dotkniętych wojną, w całej Polsce, zarówno przez osoby prywatne, jak i przez organizacje społeczne organizowane są zbiórki żywności, odzieży, leków, artykułów pierwszej pomocy, które są niezbędne do funkcjonowania.

Pisaliśmy o tym m.in. tutaj:

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

GMINA ZAGÓRZ solidarna z Ukrainą. Apel do mieszkańców KOMUNIKAT  

Atak wojsk rosyjski ma również wpływ na świat sportu, polska federacja poinformowała, że nie zagra z Rosją w ramach baraży na mistrzostwa świata w Katarze. Jakub Błaszczykowski również nie pozostał obojętny na to, co dzieje się na Ukrainie.

W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wraz z Fundacją Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych (250 000 zł). To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy. Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie – napisał w mediach społecznościowych Jakub Błaszczykowski.

źródło: Kuba Błaszczykowski/fb, Łączy nas piłka/fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

 

27-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)