REKLAMA
Lucas Tour

JASŁO: Na rynku stanie mobilny punkt Fundacji „My Nie Gryziemy”

JASŁO / PODKARPACIE. Od poniedziałku do piątku (10 – 14 października br.) na jasielskim rynku stacjonował będzie mobilny punkt Fundacji Ewy Naworol, który w ramach akcji „My Nie Gryziemy” przeprowadzi szkolenia dla dzieci w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy.

Fundacja przyjedzie do Jasła na zaproszenie Straży Miejskiej oraz Urzędu Miasta w Jaśle. W grupie największego ryzyka pogryzień przez psy są dzieci w wieku 5-9 lat. Dlatego każde dziecko wymaga odpowiedniej edukacji dotyczącej zachowań psów. Przedstawiciele Fundacji przybliżą temat bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami. Będą również uwrażliwiać dzieci na sygnały wysyłane przez psy.

W szkoleniu w multimedialnej sali edukacyjnej wezmą udział dzieci w wieku 5-16 lat. Spotkania będą się odbywać w godz. od 8:00 do 15:00. Gościem będzie również Sylwia Berdechowska z psem – behawiorystka działająca w  „Kumpel-szkolenie psów i terapia zaburzeń zachowań”. W zajęciach wezmą udział także funkcjonariusze jasielskiej Straży Miejskiej, którzy porozmawiają z dziećmi na temat bezpieczeństwa, a dzieci przy okazji dowiedzą się jak zostać odpowiedzialnym opiekunem psa.

plakat_ost

UMJ

07-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)