REKLAMA
Lucas Tour

Jasło powitało Nowy Rok w blasku fajerwerków

Kapitalnym pokazem sztucznych ogni Jasło powitało Nowy – 2016 – Rok. Kilkunastominutowe widowisko rozpoczęło się z wybiciem północy. Z bliska obejrzało je kilkaset osób; wystrzeliwane na wyższy pułap fajerwerki mogło podziwiać niemal całe miasto i okolice.

Jak co roku od lat, tuż przed północą były też noworoczne życzenia dla jaślan od burmistrza oraz kieszonkowe kalendarzyki z groszem na szczęście.

Tym razem pokaz fajerwerków na powitanie Nowego Roku został zorganizowany nie na jasielskim rynku, tylko na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Widowisko na tym zyskało, bo w nieograniczonej kamienicami, drzewami, ani żadnymi budkami przestrzeni, dobrze widoczne były wszystkie efekty pirotechniczne. Można było podziwiać i w pełni docenić zarówno pióropusze iskier tuż nad ziemią jak i wielobarwne ogniste kaskady na wysokości kilku metrów oraz zmieniające się jak w kalejdoskopie, wystrzeliwane niczym race i wysoko rozpryskujące się iskrzane kule i gwiazdy. – Względy bezpieczeństwa spowodowały, że na rynku nie byliśmy w stanie odpalić tych sztucznych ogni, dlatego pozwoliliśmy sobie przenieść tę imprezę tutaj i właśnie tutaj państwa zaprosić. Z dala od zabudowań jest bezpiecznie i nie będzie protestów mieszkańców, że na ich dachy spadają sztuczne ognie – wyjaśnił burmistrz Jasła Ryszard Pabian, zapraszając licznie zgromadzonych na boisku MOSiR jaślan i ich sylwestrowych gości na niezwykły spektakl.

Zanim niebo rozświetliły sztuczne ognie, burmistrz – w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła Henryka Raka, skarbnika miasta Jacka Borkowskiego i dyrektora Jasielskiego Domu Kultury Janusza Szewczyka – złożył jaślanom noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz realizacji wszystkich planów i zamierzeń.

W trakcie pokazu burmistrz Jasła oraz przewodniczący Rady Miejskiej rozdawali mnóstwo kalendarzyków na 2016 rok. Jak zwykle kalendarzyki z groszem na szczęście cieszyły się wielkim powodzeniem wśród tych, którzy przyszli by przy fajerwerkach i muzyce wspólnie przywitać Nowy Rok.

img_8902

Jaslo.pl

01-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)