REKLAMA
Lucas Tour

JASŁO: Przy ulicy Śniadeckich powstało boisko treningowe

JASŁO. Już końcem czerwca zostaną zakończone prace przy odnowieniu boiska sportowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle. Inwestycja ta nie tylko przyczyni się do poprawy warunków treningowych dla wszystkich jasielskich klubów piłkarskich, ale również pozwoli na prowadzanie całorocznych treningów, również w godzinach wieczornych.

Koszt zadania wyniósł prawie 3,5 mln złotych i pomimo tego, że Miasto złożyło wniosek w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jeszcze w marcu 2018 r., to nie udało się na to zadanie otrzymać środków (marzec 2019).

Po otrzymaniu ostatecznej decyzji Ryszard Pabian burmistrz Jasła zawnioskował do Rady Miejskiej Jasła, by boisko treningowe powstało bez względu na to czy Miasto otrzyma dotacje czy też nie. Tak też się stało, Rada wyraziła zgodę na realizację tego działania ze środków miejskich.

Prace przy przebudowie rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku i trwały rok. Polegały na zmianie nawierzchni boiska na sztuczną, boisko o wymiarach pola gry 100 x 64m zostało ogrodzone i oświetlone masztami o wysokości 16 m. Poza tym zamontowane zostały piłkochwyty i zakupione profesjonalne bramki aluminiowe.

Powstanie boiska pełnowymiarowego ze sztucznej trawy umożliwi w okresie jesienno-zimowym prowadzenie szkolenia piłkarskiego i będzie także stanowić pierwszy etap planowanej modernizacji całego obiektu sportowego przy ul. Śniadeckich, w tym remont boiska na którym odbywają się mecze klubu Czarnych Jasło.

Urząd Miasta w Jaśle


12-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)