REKLAMA
Lucas Tour

JASLO24.PL / Oświadczenie Klubu radnych „Jaślanie”

Jasło24.pl / Oświadczenie Klubu radnych „Jaślanie”.

Szanowni Państwo,

od 1 stycznia 2024 r. przez siedem lat dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury będzie pani Elwira Musiałowicz- Czech. Niniejszym wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec powołania byłej wiceburmistrz Miasta Jasła na to stanowisko bez zorganizowania konkursu. Ustawa z dn. 21 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej /art. 15/ dopuszcza co prawda taką możliwość, aby konkursu nie przeprowadzać, ale jednocześnie w art. 16 pkt.1 mowa jest o tym, że kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury można wyłonić w drodze konkursu. Stosownie do tego zapisu poprzedni włodarze Jasła zawsze organizowali konkursy w celu wyłonienia dyrektora tej jakże ważnej dla miasta instytucji. Przyjęcie takiego właśnie rozwiązania przez obecnego burmistrza umożliwiłoby przystąpienie do rywalizacji konkursowej innym mieszkańcom Jasła, posiadającym być może wyższe kwalifikacje oraz większe doświadczenie w zarządzaniu niż pani Musiałowicz- Czech. Zostali oni pozbawieni tej szansy. Polityka kadrowa żadnej instytucji publicznej nie powinna być definiowana przez nieposzanowanie prawa obywateli do uczciwej konkurencji. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, że zasady obiektywnej oceny i wyboru odpowiedniego kandydata zostały naruszone przez praktyki nepotyzmu i koleżeńskie układy.

Nie możemy przejść obojętnie także wobec faktu, że pani Musiałowicz – Czech tak ważne stanowisko powierzono nie na minimalny, lecz na maksymalny /przewidziany wyżej wspomnianą ustawą/ okres, czyli aż na siedem lat. Nie ma w nas akceptacji dla powierzania kierownictwa Jasielskiego Domu Kultury na tak długi okres osobie, której dotychczasowa praca budziła w lokalnej społeczności skrajne emocje. Takie działanie jest sprzeczne z zasadami etyki oraz z oczekiwaniami mieszkańców Jasła.

Szanowni Państwo! Wspólnie możemy wiele zmienić. Powiedzmy STOP nepotyzmowi i kolesiostwu. W nadchodzących wyborach samorządowych prosimy o TAK DLA ZMIAN.

W imieniu Klubu radnych „Jaślanie”
Krzysztof Czeluśniak

31-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)