REKLAMA
Lucas Tour

Karpacka Troja – świadek czasów chrztu Polski

JASŁO / PODKARPACIE. W dniach od 10 do 11 września 2016 r. w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy będzie miała miejsce ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa pt. Karpacka Troja – świadek czasów chrztu Polski.
Na tle monumentalnych wałów grodziska, rozegra się spektakularne widowisko, przypominające jedno z przełomowych wydarzeń w historii naszego kraju, jakim było przyjęcie chrztu. Podczas spektaklu opowiedziana zostanie historia życia młodego księcia, który wychowany w duchu wiary pogańskiej przyjmuje chrzest. Imprezie towarzyszyć będą liczne inscenizacje. Zostaną ukazane obrzędy pogańskich Słowian, które towarzyszyły ważnym wydarzeniom w ich życiu.

Zaprezentowane będą także pokazy dawnych rzemiosł, barwne stroje Słowian, a zwiedzając skansen będzie można zapoznać się z historią jednego z najstarszych i największych grodów słowiańskich w Polsce.Dla najmłodszych zorganizowane będą zajęcia w Salce Małego Odkrywcy oraz parku archeologicznym.W tych dniach wstęp do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja będzie darmowy.

plakat_2

Zespół Karpackiej Troi

31-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)