REKLAMA
Lucas Tour

Kinga Tawrell wyśpiewała sobie pierwsze miejsce

JASŁO / PODKARPACIE. Kinga Tawrell zdobyła I nagrodę w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Nasze pasje”. Organizatorem konkursu, który poprzedziły eliminacje rejonowe w 10 miastach Podkarpacia, jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Finał odbył się 7 i 8 grudnia br. w rzeszowskim WDK.

Kinga reprezentowała Jasielski Dom Kultury w kategorii klas od IV do VI. Jej pasją jest gra na fortepianie, dlatego też uczęszcza na zajęcia do PSM I st. w Jaśle, do klasy fortepianu. Od dwóch lat uczy się także śpiewu pod okiem Ewy Grzebień, instruktora muzyki w Jasielskim Domu Kultury. W finale zaśpiewała „Czym jest muzyka”, na podstawie tekstu L .J. Kerna z własną melodią i z własnym akompaniamentem na fortepianie.

Kinga

– Jury doceniło autentyczność prezentacji i kunszt muzyczny Kingi, przyznając jej I nagrodę w konkursie – mówi Ewa Grzebień. – Kinga wystąpi także podczas gali finałowej, która odbędzie się 15 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

JDK

14-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)