REKLAMA
Lucas Tour

Koalicja Europejska zarejestrowała listy poparcia dla kandydatów w eurowyborach. Zobacz kto startuje (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Koalicja Europejska zarejestrowała listy z podpisami poparcia dla kandydatów w zbliżających się eurowyborach. Listę otwiera Czesław Siekierski, europoseł PSL. Na drugiej pozycji posłanka PO Krystyna Skowrońska. Trzecie miejsce na liście obsadził Marek Ustrobiński z SLD, który jest wiceprezydentem Rzeszowa.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie, Zdzisław Gawlik, lider PO na Podkarpaciu poinformował, że Koalicja Europejska zebrała kilkadziesiąt tysięcy podpisów. Aby skutecznie zarejestrować listę kandydatów potrzebne było pozyskanie 10 tys. podpisów poparcia.

Zaprezentowano listę z 10 nazwiskami osób, które powalczą o euromandaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Przypomnijmy, że Koalicję Europejską obok Platformy Obywatelskiej tworzą: PSL, .Nowoczesna, SLD i Zieloni.

Lista Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego:

1. Czesław Siekierski – europoseł PSL
2. Krystyna Skowrońska – poseł PO
3. Marek Ustrobiński – wiceprezydent Rzeszowa, SLD
4. Maciej Józefowicz – Zieloni
5. Joanna Frydrych – posłanka PO
6. Renata Butryn – była posłanka
7. Marek Rząsa – poseł PO
8. Józef Szkoła – radny powiatu jarosławskiego
9. Barbara Zych – były doradca prezydenta Tarnobrzega
10. Elżbieta Łukacijewska – europosłanka PO

13 kwietnia, w sobotę, w rzeszowskim hotelu Bristol odbędzie się konwencja regionalna Koalicji Obywatelskiej. Wszyscy kandydaci zaprezentują swoją europejską wizję, spróbują przekonać wyborców do wspierania całej listy. Zapowiadana jest obecność Grzegorza Schetyny i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

1_30

Przedstawiciele KE na Podkarpaciu zarejestrowali listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Foto: .Nowoczesna – podkarpackie (Facebook)

12-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)