REKLAMA
Lucas Tour

KOLEJ: Oświadczenie w sprawie wznowienia ruchu pociągów regionalnych na odcinku linii nr 108 Jasło-Krosno-Zagórz

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Publikujemy oświadczenie w sprawie wznowienia ruchu pociągów regionalnych na odcinku linii nr 108 Jasło-Krosno-Zagórz wydane przez Jerzego Zubę, pełnomocnika burmistrza Zagórza ds. rozwiązywania problemów, ochrony i promocji transportu kolejowego.

W komunikacie prasowym z dn. 8 kwietnia br. anonsującym wznowienie ruchu pociągów regionalnych na odcinku linii nr 108 Jasło-Krosno-Zagórz pada stwierdzenie, iż rozkład jazdy planowanych pociągów został ustalony podczas prac specjalnego zespołu powołanego przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Będąc w dniu 17 lutego br. uczestnikiem jednorazowego, jak dotąd posiedzenia tego gremium poświęconego przyszłości linii nr 108  zdecydowanie protestuje przeciw lansowaniu wersji wydarzeń sugerującej, iż całkowicie nieatrakcyjna dla mieszkańców powiatu sanockiego oferta połączeń kolejowych jest efektem konsensusu osiągniętego przez wszystkich członków zespołu.

Jego obrady w odniesieniu do linii nr 108 de facto zakończyły się ustaleniem protokołu rozbieżności opisanych szczegółowo w upublicznionym przeze mnie sprawozdaniu.

Oficjalne propozycje Urzędu Marszałkowskiego dotyczące reaktywacji połączeń kolejowych na linii nr 108 zostały przedstawione dopiero 1 kwietnia br. w piśmie Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Wojciecha Buczaka, gdzie całkowicie zignorowano sygnalizowaną przeze mnie możliwość pojawienia się potoków pasażerskich na linii 107 (Zagórz – Komańcza – Łupków) w związku z funkcjonowaniem na terenie dzielnicy przemysłowej Zasław zakładów pracy wśród, których są podmioty gospodarcze objęte Specjalną Strefą Ekonomiczną „Euro-Park Mielec”. Oprócz rozkładu jazdy i informacji ujętych w przywołanym tu komunikacie prasowym, korespondencja adresowana do Burmistrza Zagórza zawiera m.in. oczekiwanie współfinansowania zaproponowanych połączeń kolejowych w łącznej kwocie 188 560, 25 zł rozłożonej po równo na 8 lokalnych samorządów. Co ciekawe ostateczna reaktywacja wymienionych w piśmie połączeń kolejowych uzależniona jest od pozytywnego zakończenia procesu negocjacji z operatorem przewozów kolejowych. O tym czy zagórski samorząd będzie współfinansował lokalne połączenia kolejowe w kształcie zaproponowanym przez Urząd Marszałkowski już niebawem zadecyduje Rada Miejska w Zagórzu.

Jerzy Zuba
Pełnomocnik Burmistrza Zagórza
ds. rozwiązywania problemów,
ochrony i promocji transportu kolejowego

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KOLEJ: Od 4 maja wrócą pociągi na trasie Zagórz-Jasło. Na pasażerów czekają promocyjne ceny

źródło: materiały nadesłane

foto: flickr.com / Howard

09-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)