REKLAMA
Lucas Tour

Koleją z Jasła do Komańczy

JASŁO, KOMAŃCZA / PODKARPACIE. 1 sierpnia br. ruszyła akcja społeczna www.kochamkolej.pl, do której propagowania włączyły się władze samorządowe Jasła. W sobotę weekendowym szynobusem , jadącym z Jasła do Komańczy w trasę wyjechało kilkadziesiąt osób, wśród których byli: wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska i burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Pociąg wyruszył z dworca w Jaśle 1 sierpnia o godz. 7.00 i przez Krosno, Sanok, Zagórz, około godz. 9.30 -wypełniony już po brzegi – dotarł do Komańczy. Podróż powrotna rozpoczęła się o godz. 16.10 w Komańczy, a zakończyła o godz. 18.40 w Jaśle.

W niedzielę zauważono wyraźny wzrost zainteresowania tym rodzajem transportu, bo na stację
w Jaśle przybyło drugie tyle chętnych, co w sobotę i udało się na kolejne atrakcje zorganizowane w Komańczy i okolicach.

Weekendowe pociągi (kursujące w ramach przewozów regionalnych, finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego), niezwykle malowniczym szlakiem Jasło – Komańcza (rano) i Komańcza – Jasło (po południu) będą kursować we wszystkie soboty i niedziele do 27 września br., w ramach akcji społecznej www.kochamkolej.pl.

Akcji www.kochamkolej.pl – dzięki której na niezwykle atrakcyjnej trasie, w weekendy przywrócony został pociąg, umożliwiający tanie turystyczne podróżowanie – towarzyszy szereg dodatkowych atrakcji. Aby z nich skorzystać, niezbędny jest bilet, potwierdzający przejazd.

Szczegółowe informacje o wspomnianych atrakcjach: konkursach, promocjach, rabatach (nie tylko kolejowych) itp. można znaleźć na stronie internetowej www.kochamkolej.pl

Godziny odjazdów (w soboty i niedziele) pociągów:
Jasło 7.00 – Krosno 7.32 – Sanok 8.29 – Zagórz 8.40 – Komańcza 9.31
Komańcza 16.10 – Zagórz 17.01 – Sanok 17.12 – Krosno 18.08 – Jasło 18.40

Zobacz także: Tłumy turystów przyjechały w Bieszczady szynobusem (FILM, ZDJĘCIA)

„Czysto, wygodnie, a za oknem piękne widoki”. Turyści o bieszczadzkim szynobusie (FILM, SONDA)

04-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)