REKLAMA
Lucas Tour

Konkurs Piękna Wieś Podkarpacka 2021 rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Już po raz dziesiąty podkarpackie wsie rywalizowały o tytuł tej „najpiękniejszej”. Wszystko za sprawą konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021”, realizowanego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

FRONT_2

W tym roku do konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021” zgłosiło się 18 sołectw z terenu Podkarpacia. Są to zarówno miejscowości, które są siedzibami gminy, ale również mniejsze sołectwa, zaangażowane w dbałość o swoje otoczenie i integrację społeczną. Nowością w tej edycji było uruchomienie głosowania internetowego, które pozwoliło na wypromowanie najpiękniejszych miejscowości i najaktywniejszych lokalnych społeczności oraz dotarcie z ideą konkursu do szerszego grona odbiorców.

Głosowanie trwało od 2 do 30 listopada. Wyniki głosowania internetowego sumowały się z oceną dokonaną przez komisję konkursową. Samorząd województwa zadbał, aby wszystkie miejscowości  z pierwszej dziesiątki konkursu zostały docenione i nagrodzone. Do laureatów konkursu trafił sprzęt ogrodniczy: traktorek ogrodowy-kosiarka, kosiarka rotacyjna, piła mechaniczna oraz mopy parowe karchera.

Wasza działalność obejmuje tereny, które nam na Podkarpaciu są bardzo bliskie. Większość mieszkańców Podkarpacia mieszka na terenach wiejskich, gdzie są kultywowane: tradycje i obrzędy związane z nasza podkarpacką ziemią, ale też z tradycją polską. Bardzo się z tego cieszymy i te działania z chęcią wspieramy – powiedział wicemarszałek Piotr Pilch.

04_19

Nagrodzone miejscowości to: Dębno (Gmina Leżajsk), Krościenko Wyżne (Gmina Krościenko Wyżne), Markuszowa (Gmina Wiśniowa), Werchrata (Gmina Horyniec-Zdrój), Wólka Małkowa (Gmina Tryńcza), Rogi (Gmina Miejsce Piastowe), Tuszów Narodowy (Gmina Tuszów Narodowy), Trzcinica (Gmina Jasło), Gnojnica Dolna (Gmina Ropczyce), Jeżowe (Gmina Jeżowe).

Konkurs Piękna Wieś Podkarpacka odbywa się co roku i ma na celu ukazanie piękna wiejskiego krajobrazu oraz dbałość mieszkańców o swoje otoczenie. Konkurs promuje ideę współdziałania społeczności wiejskiej nastawionej na uzyskanie wspólnej korzyści w postaci przyjaznej dla mieszkańców, zadbanej, pięknej wsi, stanowiącej wizytówkę nie tylko społeczności lokalnej, ale również całego regionu.

Celem konkursu jest wspieranie rozwoju wsi poprzez pobudzanie aktywności gospodarczej, kulturalnej i społecznej. To także doskonała okazja do promowania i nagradzania tych sołectw z terenu województwa podkarpackiego, których mieszkańcy dbają o kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnują środowisko naturalne i wyróżniają się poprzez podejmowanie działań na rzecz podnoszenia estetyki wsi, a jednocześnie chronią lokalne dobra kultury i krajobraz oraz aktywizują społeczność sołectwa do wspólnych działań.

Konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka” jest jednym z głównych elementów „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025”, który na trwałe wpisał się w kalendarz działań mieszkańców podkarpackich sołectw.

źródło: UMWP


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jerzy Zięba: Eksperyment w Ślepo! Kto poniesie konsekwencje?

tvPolska


30-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)