REKLAMA
Lucas Tour

Kredyt gotówkowy – klucz do świata nowych możliwości

Nie na darmo mówi się, że pieniądze otwierają okno na świat. Co jednak zrobić, gdy ich nie mamy. Czy jesteśmy zdani tylko na pewien skromny wachlarz możliwości? Dzisiaj już nie, wystarczy wziąć kredyt i cieszyć się życiem. Zobacz, czym jest kredyt gotówkowy, jak wziąć pożyczkę online i w jakich przypadkach kredyt konsumpcyjny
jest najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Kredyt gotówkowy to inaczej mówiąc kredyt konsumencki. W przeciwieństwie do kredytów celowych (np. hipotecznych czy samochodowych) umożliwia realizację praktycznie każdej zachcianki konsumenckiej. Kredytobiorca otrzymuje gotówkę, z którą może zrobić, co tylko zechce. Jeśli może sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i nieodpowiedzialności w życiu, to może nawet środki przebalować w jedną noc. Oczywiście na drugi dzień musi sobie przypomnieć, że zabawa była na kredyt. Dowolność, jaką pozostawia kredyt gotówkowy, sprawia, że cieszy się on od lat ogromną popularnością wśród konsumentów. Poi chwilowym zastoju w tym zakresie z powodu pandemii COVID-19, od jakiegoś czasu znowu mamy boom na tym rynku. Konsumenci spragnieni zakupów po lockdownach zaczynają na powrót sięgać po kredyty gotówkowe, aby nadrobić zaległości zakupowe czy wyjazdowe. Nie bez znaczenia dla wolumenu sprzedaży kredytów gotówkowych w ostatnich miesiącach ma także poluzowanie przez banki kryteriów ich przyznawania.

Pożyczka gotówkowa w prawie

Kredyt gotówkowy to po prostu pożyczka pieniężna w formie jednorazowego przelewu na konto, dzisiaj rzadziej jest już wypłacana w gotówce. Umowę pożyczki reguluje nie tylko kodeks cywilny, określają ją także przepisy ustawy o kredycie konsumenckim i ustawy prawo bankowe. Umowa pożyczki może być ustna, jeśli natomiast zgodnie z treścią art. 720 § 2 wartość pożyczki przekracza 500 złotych, powinna być zawarta pisemnie. Ma to istotne znaczenie dla celów dowodowych (art. 69 ustawy prawo bankowe). Przepisy ponadto regulują także kredyty online, – art. 7 ust. 2 ustawy mówi, że umowa o kredyt może być zawarta w formie elektronicznej przy spełnieniu odpowiednich wymagań przewidzianych ustawą prawo bankowe, pomimo że ustawodawca zastrzegł formę pisemną w art. 69 ustawy. W ostatnim czasie coraz więcej konsumentów nie tylko poszukuje w sieci informacji o kryteriach przyznawania kredytów, warunkach spłaty (np. na stronie porównywarki kredytów gotówkowych Sortter można wyliczyć wysokość rat przy określonym terminie spłaty), ale także korzysta z firm, które tego rodzaju kredytów udzielają przez Internet. Bez wychodzenia z domu można szybko i łatwo dostać zastrzyk środków na konto.

Pożyczka online – jak wziąć?

Kredyt gotówkowy online to dzisiaj chyba jeden z najpopularniejszych i najbardziej rentownych produktów bankowych. (wysoka dochodowość i spłacalność). Nawet w dobie kart kredytowych czy innych sposobów finansowania zakupów (np. odroczone terminy płatności, które coraz częściej zaczynają stosować sklepy online) cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej że cała operacja pozyskania kredytu przez Internet jest bardzo prosta i trwa zaledwie kwadrans. Oczywiście przed wysłaniem wniosku, warto się najpierw zastanowić nad wysokością kwoty, czy będziemy w stanie ją bez przeszkód spłacić. Najlepiej, jak miesięczna rata nie zdemoluje nam domowego budżetu. Jeśli już nabędziemy przekonania i dokonamy koniecznych obliczeń, pozostaje nam tylko znalezienie odpowiedniej firmy pożyczkowej czy właściwego banku. Wniosek o kredyt jest banalnie prosty, będziesz musiał w nim podać takie dane, jak imię i nazwisko, numer PESEL, numer i serię dowodu osobistego, adres e-mail, adres zamieszkania oraz określić wysokość dochodów. Po wysłaniu nasz wniosek zostanie zweryfikowany. W tym miejscu warto podkreślić, że kredyty gotówkowe przeważnie nie wymagają poręczenia czy zabezpieczenia. Jeśli proces skończy się pozytywnie, to pożyczkodawca poprosi Cię o przelanie jednego grosza na swoje konto, aby potwierdzić tożsamość. To standardowy sposób i nie trzeba się go bać.

Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to najlepsze rozwiązanie wtedy, kiedy nie mamy gotówki albo chcemy zrealizować jakiś zakup, którego nie pozwalają nam dokonać inne pożyczki. Bardzo często konsumenci z tego rodzaju kredytu korzystają podczas remontu domu, jego urządzania czy zakupu urządzeń AGD. Nierzadko także posiłkują się kredytem gotówkowym przy zakupie auta. Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do kredytu specjalnego przeznaczonego na zakup pojazdu, daje o wiele większe możliwości wyboru. Możemy z jego pomocą sfinansować zakup dowolnego pojazdu mechanicznego. Nie ma ograniczeń wiekowych dla samochodów. Pożyczkodawca nie dyktuje nam także miejsca zakupu. Kredyt gotówkowy to jednak zobowiązanie finansowe. W przypadku jego nieuregulowania w przyszłości możemy mieć kłopot z otrzymaniem np. kredytu na mieszkanie. Nasza niefrasobliwość będzie odnotowana w naszej historii kredytowej. W związki z tym eksperci odradzają posiłkowanie się kredytem gotówkowym w celu spłaty innych pożyczek, np. chwilówek. Nie warto także kierować się
emocjami podczas zakupów i przy każdej nadarzającej się „okazji” sięgać po kredyt. Nie warto także iść do banku , kiedy nie jesteśmy pewni własnej przyszłości finansowej.

Sortter – porównywarka kredytów

Jeśli całą operację zakupową na kredyt mamy już przemyślaną i mamy odpowiednią zdolność kredytową, to nie zostaje nam nic innego, jak znalezienie odpowiedniej firmy pożyczkowej. Najlepiej poszukać jej z pomocą profesjonalnej porównywarki kredytów Sortter. Na stronie znajdziemy kalkulator pożyczkowy, gdzie obliczymy wysokość rat zarówno przy kredycie z malejącymi ratami, jak i równymi. Trzeba pamiętać, że przy ratach malejących szybciej spłacany jest kapitał i przez to wysokość odsetek będzie spadała, obniżając przez to ratę. W przypadku drugiej opcji, raty będą tej samej wysokości przez cały okres spłaty. Na stronie w zakładkach poszczególnych firm pożyczkowych znajdziemy także informacje dotyczące między innymi warunków wcześniejszej spłaty. Na koniec, już nie tylko warto, ale obowiązkowo, należy spojrzeć na rubrykę, w której banki wskazują na konsekwencje nieregularnego regulowania zobowiązań. Wysokość odsetek karnych może się znacznie różnić, ponieważ niektóre banki pobierają nawet dodatkowe opłaty za wysłanie upomnienia.

Podsumowanie

Kredytów gotówkowych nie należy się bać. Jeśli podejdziemy do wzięcia kredytu z chłodną głową, wyeliminujemy emocje, to pozyskane środki naprawdę mogą nam otworzyć nowe możliwości. Najlepiej kredyt gotówkowy wykorzystać na inwestycje w siebie, czy to na edukację, czy na podróże. Pozyskana wiedza pomoże nam zapewne zwiększyć kompetencje zawodowe, więcej zarabiać a co za tym i idzie, łatwiej i szybciej spłacić kredyt gotówkowy.

image001_4

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

15-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook