REKLAMA
Lucas Tour

Krzysztof Bosak chce prawdziwej debaty (VIDEO)

Krzysztof Bosak chce prawdziwej debaty (VIDEO)

Na konferencji prasowej (3 bm.) Krzysztof Bosak apelował do mediów publicznych, aby te wykazały się bezstronnością w czasie rozpoczynającej się właśnie na nowo kampanii wyborczej. Kandydat jest zdania, że w związku z rozpoczęciem procedury wyborczej od nowa TVP jest zobowiązana do organizacji kolejnej debaty prezydenckiej oraz emisji spotów wyborczych.

Kandydat Konfederacji przypominał swój plan składający się z czterech punktów: pojawienie się czytelnego, przejrzystego i zrozumiałego dla wszystkich kalendarza wyborczego, prowadzenie głosowania korespondencyjnego dla chętnych, wprowadzenie głosowania stacjonarnego w normalnych komisjach wyborczych oraz uczciwa kampania wyborcza w mediach publicznych.

Bosak wyraził nadzieję, że jego konferencję ogląda nowy-stary członek zarządu TVP Jacek Kurski. Kandydat domaga się przeprowadzenia debaty prezydenckiej oraz emisji spotów.

– Panie Jacku, wzywamy do organizacji prawdziwej debaty prezydenckiej – która nie będzie konkursem 1 z 10, która nie będzie składała się z 10-minutowych monologów na każdy temat – tylko w której będzie miejsce na polemikę, która nie będzie tworzyć warunków cieplarnianych dla żadnego z kandydatów – zwrócił się do Jacka Kurskiego Krzysztof Bosak.

Kandydat Konfederacji postuluje debatę opartą na dyskusji pomiędzy kandydatami, gdyż tylko taka debata może ujawnić wyborcom różnice pomiędzy kandydatami. Sam deklaruje, że w takiej debacie chciałby wziąć udział.

– Prawdziwi liderzy, który mają stać na czele państwa nie są wyłaniani w konkursach, które tworzą upośledzone zasady rywalizacji. Prawdziwi liderzy sprawdzają się na gruncie, w którym rywalizacja jest pełnowymiarowa. Takiej realizacji oczekujemy – zauważył.

Głos podczas konferencji zabrał także Witold Tumanowicz – pełnomocnik wyborczy komitetu Krzysztofa Bosaka. Ujął się on za pozostałymi kandydatami, którzy według niego powinni mieć czas, aby dozbierać brakujących podpisów wymaganych do rejestracji.

– Chcielibyśmy stanąć po stronie i w obronie tych kandydatów, którym zabrakło nieco podpisów do tego, aby się zarejestrować w poprzednich wyborach. Mamy nadzieję, że skoro nasze oraz pozostałych kandydatów podpisy są uznawane, to tamte podpisy także zostaną uznane – powiedział Tumanowicz.

Zdaniem Tumanowicza kandydaci tacy jak Romuald Starosielec czy Waldemar Witkowski powinni mieć możliwość zbierania podpisów przy jednoczesnym uznaniu podpisów, które złożyli w Państwowej Komisji Wyborczej przed wyborami 10 maja.

Kampania wyborcza Konfederatów może zostać wznowiona, o czym poinformowali Bosak oraz Tumanowicz. Kandydat w najbliższych dniach rusza w trasę. Odwiedzi Białystok, Łódź oraz Wrocław. Bosak dodaje, że chciałby w ciągu najbliższych trzech tygodni odwiedzić wszystkie województwa, do których nie miał jeszcze okazji pojechać w czasie kampanii wyborczej.

04-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)