REKLAMA
Lucas Tour

Loty z Wielkiej Brytanii zostaną zawieszone dzisiaj w nocy!

SANOK / PODKARPACIE. Od północy z poniedziałku na wtorek polski rząd zawiesi loty z Wielkiej Brytanii. Decyzja podyktowana jest względami bezpieczeństwa. Ma ona związek z wykryciem na Wyspach nowej odmiany koronawirusa. Na podobne kroki zdecydowały się już inne kraje, jak choćby Niemcy, Holandia, Belgia czy Francja. Dla wielu Polaków, którzy planowali święta w swoich rodzinnych stronach to prawdziwy cios. Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie około miliona naszych rodaków. Sporą cześć stanowią osoby pochodzące z Podkarpacia.

Informację o planowanych działaniach w związku z pojawieniem się w Wielkiej Brytanii pierwszych przypadków nowej odmiany koronawirusa przekazał minionej nocy rzecznik rządu Piotr Müller.

Nowa odmiana koronawirusa ma być dużo bardziej zaraźliwa. Na szczęście nic nie wskazuje jednak na to, aby miała powodować większość śmiertelność lub być oporna na opracowaną szczepionkę.

Krótko po północy głos w sprawie zabrał również minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że od jutra wykonywane będą testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii.

Wiadomo też, że dzisiaj o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po zakończeniu narady spodziewane jest zwołanie konferencji prasowej i ogłoszenie kolejnych kroków w związku z zaistniałą sytuacją.

Jak podają ogólnopolskie media, tylko dzisiaj spodziewany jest przylot do kraju około 10 tys. osób z Wysp.

zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Twitter

21-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)