REKLAMA
Lucas Tour

Marcin Fijołek: Nie ma żadnych podstaw do wygaszenia mojego mandatu Radnego Miasta Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Podczas swojej konferencji prasowej Marcin Fijołek wygłosił oświadczenie w którym przedstawił szereg argumentów prawnych przemawiających za brakiem jakiejkolwiek zasadności wygaszenia jego mandatu, do czego dąży związany z lewicą radny Wiesław Buż.

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Rzeszowa przedstawił swoje oświadczenie przygotowane w oparciu o zlecone opinie prawne oraz przepisy Kodeksu Wyborczego, Kodeksu Cywilnego i orzecznictwie sądowo – administracyjnym. Jak wskazał Marcin Fijołek na podstawie analizy przepisów nie ma najmniejszych podstaw do wygaszenia jego mandatu, a tym samym unieważnienia 2153 głosów, które oddali na niego Wyborcy.

Chcę raz na zawsze zakończyć wszelkie spekulacje i podkreślić z całą stanowczością, iż moim miejscem zamieszkania od kilku lat jest Rzeszów, z którym się związałem, gdzie nie tylko mieszkam, pracuję, prowadzę działalność społeczno-polityczną, ale również koncentruje swoje życie osobiste i rodzinne – podkreślił Marcin Fijołek.

Szef klubu radnych PiS, odniósł się tym samym do przepisów prawa które wskazują, że jedną z najważniejszych przesłanek przemawiających za biernym prawem wyborczym jest fakt stałego zamieszkania na obszarze tej gminy, w której zamierza się ubiegać o mandat radnego i jak dodaje nie ulega najmniejszej wątpliwości, że miejscem jego zamieszkania jest właśnie Rzeszów.

Marcin Fijołek, który jest najmłodszym radnym w Rzeszowie wskazuje, że jego sytuacja życiowa pod wieloma względami jest identyczna z sytuacją dziesiątek tysięcy młodych ludzi, którzy również planują swoją przyszłość w Rzeszowie.

Doskonale wiem z jakim problemami muszą zmierzyć się młodzi ludzie, którzy podobnie jak ja rozpoczynają swoje samodzielne życie i stoją przed koniecznością wynajmowania mieszkań – dodaje Marcin Fijołek.

Podsumowując swoje wystąpienie przewodniczący klubu radnych PiS podkreślił, że całą sprawę traktuje jako polityczny atak wymierzony w jego osobę jako młodego i aktywnego radnego.

ZOBACZ PEŁNĄ TREŚĆ OŚWIADCZENIA RADNEGO MARCINA FIJOŁKA – KLIKNIJ

zdjecie_1

źródło: materiały nadesłane

23-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)