REKLAMA
Lucas Tour

Marszałek Kuchciński popiera akcję KochamKolej.pl . Nie dla „muru komunikacyjnego” z Ukrainą (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Przywrócenie znaczenia kolei, tej sprzed lat – jest celem prowadzących akcję KochamKolej.pl . O rozwiniętej komunikacji, zarówno tej drogowej, jak i kolejowej mówiono podczas spotkania z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

1

Jak doskonale wiemy, reaktywowano połączenia kolejowe pomiędzy Jasłem a Komańczą. To efekt m.in. pracy sympatyków akcji KochamKolej.pl . na razie można liczyć na jeden sobotni i niedzielny kurs w miesiącu sierpniu i wrześniu. Wznowienie połączeń było możliwe dzięki pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Podkarpackiego, który na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem patronuje akcji KochchamKolej.pl .

Sukces akcji KochamKolej.pl , której jednym z liderów jest pełnomocnik burmistrza Zagórza ds. rozwiązywania problemów, ochrony i promocji transportu kolejowego oraz radny powiatowy Jerzy Zuba, w naturalny sposób rodzi pytanie o reaktywowanie połączenia w kierunku Ukrainy i remontu linii kolejowej Krościenko – Przemyśl przebiegającej przez jej teren. Coraz liczniejsze są głosy, że realizacja tej inwestycji byłaby pozytywnym sygnałem wobec proeuropejskich dążeń Ukrainy, ponadto poprawiłoby ona komunikację w naszym regionie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POCIĄG KOMAŃCZA – JASŁO: Krótki film o „niepotrzebnej” linii kolejowej nr 107 w Bieszczady

AKTUALIZACJA KOCHAM KOLEJ: Tłumy turystów przyjechały w Bieszczady szynobusem (FILM, ZDJĘCIA)

„Czysto, wygodnie, a za oknem piękne widoki”. Turyści o bieszczadzkim szynobusie (FILM, SONDA)

Akcja KochamKolej.pl z poparciem Wicemarszałek Marii Kurowskiej (FILM, ZDJĘCIA)

Poseł Golba jedzie razem z KochamKolej.pl ! (FILM)

 

06-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)