REKLAMA
Lucas Tour

MDK: Wycieczki, warsztaty i szaleństwa na śniegu. Aktywne ferie dla najmłodszych (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. W pierwszym tygodniu ferii zimowych, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle organizował półkolonię KALEJDOSKOP ZIMOWY dla grupy dzieci w wieku 7-11 lat. Wspólne chwile przyjemnie mijały na wspólnych zabawach, wycieczkach oraz warsztatach.

Zajęcia integracyjne, plastyczne, sportowe i muzyczne były prowadzone przez nauczycieli z placówki MDK. Warsztaty z robotyki z kolei poprowadził specjalny gość z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, a pokaz drukarki 3d zaprezentowała firma 3d Uniwersal.

P1070866

Oprócz zajęć stacjonarnych jeździli także na wspomniane wyżej wycieczki. Udali się do Rzeszowa, aby zwiedzić Nowy Terminal lotniska w Jasionce i obejrzeć komedię pt. „Sing”. W Tarnowie dzieci wykonywały kukiełki oraz obejrzały panoramę miasta z Ratusza, a także aktualną wystawę w tym obiekcie dzięki gościnności Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wracając do Jasła odwiedzili Pracownię Sitodruku BODMAN w Tuchowie, gdzie dzieci wykonały koszulki, czapki, oraz indywidualne długopisy i kubki ze swoimi imionami.

Ostatnim wyjazdem była wycieczka do Trendy Radio w Krośnie. W studio radiowym dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca radiowca, większość z nich zadebiutowała także na antenie, opowiadając o naszej półkolonii KALEJDOSKOP ZIMOWY. Podczas tego tygodnia nie zabrakło również szaleństw na śniegu, budowania wielkich konstrukcji z klocków oraz innych wspólnych zwariowanych pomysłów.

[nggallery id=75 images=10]

MDK Jasło

25-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)