REKLAMA
Lucas Tour

Młodzi o młodości w literaturze – konkurs recytatorski w MDK w Jaśle (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. 17 recytatorów z powiatu jasielskiego wzięło udział w IX Konkursie „Sensowne Twory Słowne”. Konkurs odbył się w MDK w Jaśle w dniu 16 stycznia 2018 r. Uczestnicy prezentowali teksty współczesnych pisarzy i poetów, którzy w swoich tekstach opisywali świat widziany oczami młodych, zwracali się do młodego człowieka lub poruszali problemy właściwe młodzieży.

Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W młodszej kategorii I miejsce zajęła Katarzyna Lechowska reprezentująca Jasielski Dom Kultury. II miejsce dla Michała Pakuły ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (III klasa gimnazjum), Zuzanna Bernacka – również reprezentantka Jasielskiego Domu Kultury zajęła miejsce III.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Wiktoria Rachowicz ze Społecznego Gimnazjum w Lipnicy Dolnej i Iga Ziemba ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (III klasa gimnazjum).

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Miłosz Momot (JDK), II miejsce – Filip Nowak (MDK w Jaśle), III miejsce – Marek Śliwa (JDK), a wyróżnienie otrzymał Miłosz Stój (I LO w Jaśle).

Prezentacje oceniało jury w składzie:
Jerzy Dowgiałło – aktor Teatru Maska w Rzeszowie,
Marta Gąsiorowska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie,
Paweł Wałczyk – animator kultury z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach.

Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników ufundowali właściciele: Kancelarii Prawniczej Andrzej Gotfryd, Zakładu Szklarskiego Kryształ i Baru 13 z Jasła.

Bardzo przyjemnie było posłuchać interpretacji znanych i nieznanych tekstów, które w wykonaniu młodzieży nabrały nowego znaczenia i zyskały większą siłę przekazu. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne konkursy.

[nggallery id=101]

Źródło: MDK w Jaśle

19-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)