Najlepsze wina wybrane (ZDJĘCIA)
JASŁO / PODKARPACIE. Studium Praktycznego Winiarstwa 2016 dobiega końca. Akademickie wina po ocenie dyplomowej trafiły do słuchaczy, którzy robili je w trakcie zajęć. Za nami już 19 zjazdów SPW 2016. Słuchacze Podkarpackiej Akademii Wina przygotowują się do testu sprawdzającego zdobytą wiedzę.
Jego zaliczenie będzie jednym z elementów egzaminu dyplomowego. Po to, by ułatwić akademikom naukę prowadzący zajęcia zaproponowali kilkugodzinną powtórkę. Pytania od słuchaczy były konkretne i bardzo szczegółowe, co świadczy o wysokim poziome zdobytej przez kursantów wiedzy.
W ramach zajęć wykładowych omówiono podstawy marketingu w winnicy. Zajęcia prowadziła Ewa Wawro. O koniecznych do przejścia procedurach związanych ze sprzedażą wina i dopuszczeniem go do obrotu mówił Zbigniew Krzyżak, Winnica Chodorowa. W części praktycznej zajęć słuchacze zaprezentowali swoje dyplomowe wina. Pracowali przy nich w kilkuosobowych grupach. Na egzamin dyplomowy przygotowali wino białe półsłodkie z odmiany Jutrzenka, wina różowe z kupażu odmian Marechal Foch i Leon Millot – winifikowane na różnych typach drożdży, czerwone wytrawne z odmian Regent i Rondo oraz musujące również w wydaniu różowym.
Podczas oceny analizowano jakość wina, a w przypadku zauważonych wad, co było ich powodem i jak można jeszcze na tym etapie wady wyeliminować. Na zakończenie zjazdu słuchacze PAW podzielili między siebie zrobione w trakcie zajęć wina dyplomowe. W styczniu czeka słuchaczy wspomniany test sprawdzający zdobytą podczas nauki wiedzę. Ostatnim tematem rocznego studium będzie „Praktyka sommelierska w gospodarstwie enoturystycznym i przy promocji wina” – zajęcia poprowadzi Monika Bielka-Vescovi. Rozdanie dyplomów nastąpi podczas uroczystej kolacji.
Informujemy o tym, że zakończył się nabór na trzecią edycję Studium Praktycznego Winiarstwa 2017. Podobnie jak w latach ubiegłych liczba chętnych przewyższa znacznie ustaloną liczbę osób przyjętych. Wynika to z specyfiki prowadzonych zajęć praktycznych. Przypomnijmy, że z 320 godzin wykładowych zajęć około 100 to zajęcia praktyczne. Tradycyjnie w ciągu roku PAW prowadzić będzie dodatkowe zapisy na zajęcia wykładowe. Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem projektu jest Miasto Jasło.
Zajęcia teoretyczne odbywają się w przepięknym, zabytkowym Pałacu Sroczyńskich w Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 2, gdzie od lat swoją siedzibę ma Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
[nggallery id=73 images=24]
materiały nadesłane
13-12-2016
Udostępnij ten artykuł znajomym:
Udostępnij
Napisz komentarz przez Facebook
Tagi: akademia wina, dyplomowe wina, jasło, Najlepsze wina wybrane, Podkarpacie, Studium Praktycznego Winiarstwa, wiedza na temat win, WINIARSTWO, wino, zajęcia, zdjęcia
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz