REKLAMA
Lucas Tour

Nauka cięcia winorośli podczas kolejnego spotkania Praktycznego Kursu Winiarstwa

JASŁO / PODKARPACIE. Kursanci PAW uczyli się cięcia i formowania winorośli. Na zakończenie szkoleniowego weekendu zaopiekowali się wizytówką jasielskich winnych klimatów na Rondzie Solidarności.

Miniony weekend szkoleniowy uczestników rocznego Praktycznego Kursu Winiarstwa, którego organizatorem jest Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle, tym razem poświęcony był w całości prowadzeniu winnicy. Pierwszego dnia poznawali od strony teoretycznej różnorodne formy prowadzenia krzewów oraz zasady prawidłowego cięcia winorośli, sposoby regulacji wzrostu i płodności krzewów oraz ochronę krzewów przed mrozem i przymrozkami.

Drugiego dnia zdobytą wiedzę sprawdzali w praktyce. Początkowo, pod czujnym okiem prowadzących zajęcia, a pod koniec już samodzielnie, przycinali i formowali krzewy winorośli. Przycinane były zarówno krzewy starsze, jak i młode.

Wiosenne cięcie wykonali także na winiarskiej wizytówce Jasła – Rondzie Solidarności, mieszczącym się przy zbiegu prowadzących do Jasła dróg z Tarnowa i Krosna.

Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle prowadzi Fundacja na Rzecz Rozwoju i promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Jasło, patronat medialny sprawuje portal Nasze Winnice.

Ewa Wawro
prezes Fundacji „Galicja Vitis”

 [nggallery id=10]

10-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)