REKLAMA
Lucas Tour

Nie zostawiaj dziecka w nagrzanym samochodzie!

SANOK / PODKARPACIE. Nadchodzący okres letni może wiązać się z wysokimi temperaturami. Dlatego też przypominamy o zachowaniu ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy starszych. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich nawet na chwilę w samochodach. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

W trakcie upałów i słonecznej pogody pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach – nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy w miejscach nasłonecznionych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu. Takie postępowanie może być niebezpieczne dla ich zdrowia, a nawet życia.

Nie zapominajmy też o zwierzętach – one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu może stanowić dla niego realne zagrożenie. Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Przypominamy, że zaparkowany na słońcu samochód nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci ,osób niepełnosprawnych czy w podeszłym wieku. Dotyczy to także zwierząt. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia zdrowia, a nawet życia. Widząc, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu reagujmy i natychmiast skontaktujmy się z numerem alarmowym 112.

źródło: KPP Sanok

19-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)