REKLAMA
Lucas Tour

Niebezpiecznie na jasielskich drogach. Kierowco, zwolnij! (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Wypadek, kolizje drogowe i jedna osoba ranna – to bilans weekendowych wydarzeń na drogach naszego powiatu. Policjanci interweniowali w związku z jednym wypadkiem i czterema kolizjami.

303-113585

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 15 w Jaśle na ulicy 3 Maja. Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że 58-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, kierując osobową kią, nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego opla, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W wyniku zderzenia kierujący oplem 21- letni mieszkaniec gminy Krempna, z obrażeniami trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Okoliczności wypadku wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

Policjanci wyjaśniają także okoliczności piątkowego zdarzenia w Zarzeczu. Po godz. 17, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992, leżał mężczyzna, który prawdopodobnie został potrącony przez samochód. Karetką pogotowia ratunkowego został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Nie doznał poważnych obrażeń. Był nietrzeźwy, w organizmie miał 2,3 promila alkoholu. Policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jasielska komenda.

W piątek za spowodowanie kolizji drogowej ukarany został także 65-letni mieszkaniec Jasła. Po godz. 15 w Jaśle na ulicy Krakowskiej, kierując osobowym roverem nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i najechał na tył hyundaia. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń i byli trzeźwi.

W sobotę na terenie powiatu jasielskiego doszło do trzech poważnie wyglądających kolizji drogowych. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał. Do pierwszej  z nich doszło w Harklowej po godz. 11. Kierujący osobowym fiatem, 23-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn, podczas manewru wymijania na wzniesieniu drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z renault megane. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcy kolizji zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Posterunku Policji w Skołyszynie.

Po około 30 minutach doszło do kolejnego zdarzenia w Jaśle na ulicy Mickiewicza. 58-letni kierowca opla vectry jadąc ulicą Mickiewicza, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka bmw. W zderzeniu pojazdów nikt nie ucierpiał. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

303-113583

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło także w Błażkowej przed godz. 14. Kierująca osobowym volkswagenem, podczas włączania się do ruchu z drogi gruntowej, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu citroenem. Doszło do bocznego zderzenia się pojazdów. 28-latka kierująca volkswagenem oraz  20-letni kierowca citroena, trafili do szpitala, na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji otrzymała mandat karny.

Zmienna aura w okresie jesiennym wpływa negatywnie na koncentrację kierujących pojazdami, dlatego apelujemy o rozwagę za kierownicą i zachowanie ostrożności.

KPP Jasło

17-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)