REKLAMA
Lucas Tour

(Nie)trzeźwy poranek. Jasielscy policjanci skontrolowani ponad 700 pojazdów (FILM, ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Dziś na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów.

Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, sprawdzali także przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.

120977339
Dziś od rana, w wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

434373876
W czasie „Trzeźwego poranka” funkcjonariusze skontrolowali ponad 700 pojazdów. W trakcie kontroli ujawnili jednego kierowcę pod wpływem alkoholu. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzali także, czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne takie działania.

1405886401
W minionym roku na terenie powiatu jasielskiego nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 7 wypadków drogowych. Wskutek tych zdarzeń 1 osoba poniosła śmierć, a 10 zostało poważnie rannych.

1562243207
Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

źródło: KPP Jasło

źródło: KPP Jasło, KWP

13-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)