REKLAMA
Lucas Tour

Nowe obostrzenia: Zaostrzone limity i nauka zdalna!

Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant koronawirusa Omikron. To zadecydowało o tym, że ministerstwo zdrowia zdecydowało się wprowadzić dodatkowe obostrzenia, które będą obowiązywać od 15 grudnia.

Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z #COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa.

Od 15 grudnia wprowadzano limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę. Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych oraz średnich „przejdą” na naukę zdalną.

Adam Niedzielski. fot. gov.pl

– Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19. Jesteśmy bliscy finiszu w pracach nad projektem ustawy klubu PiS; zmodyfikowaliśmy go. Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia zostanie skierowany na ścieżkę formalną – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. – Drugim elementem są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek dla trzech grup: medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych – podkreślał minister.

– Ostatnia rzecz to restrykcje. Musimy podjąć bardziej radykalne decyzje – poinformował Niedzielski. – Dokonujemy zmiany zasad stosowania certyfikatów, któremu będzie towarzyszyć obniżenie limitów z 50 proc. do 30 proc. Najważniejsze jest to, żeby ten limit mógł być w jakikolwiek sposób przekroczony, to organizator będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty. W innym wypadku nie ma możliwości przekraczania tego limitu – informował Niedzielski.

– Chcemy wykorzystać okres ferii, żeby wydłużyć okres nieobecności dzieci w szkołach. Te kilka dni poprzedzające święta, od 20 do 23 grudnia, oraz okres po świętach będzie okresem zdalnej nauki. Ten okres potrwa do 9 stycznia i potem wrócimy do stacjonarnego nauczania – zaznaczył minister zdrowia.

Grafika poglądowaZOBACZ RÓWNIEŻ:

dr Zbigniew Hałat: Żywność w plastiku a nasze zdrowie / tvPolska.pl

07-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)